VirusTotal sonucu

Zararlı yazılım. Bir yamanın güvenli önyükleme, klavye hareketlerini kaydetme (keylogger) ve sistem başlangıcında çalışan servislerle işi olmamalı.

Antivirüs uyarı vermemiş, birden çok kişi de kullanmış. Dosyalar aynı hâlinde ise.

Boş vaktimde ben de indireceğim dosyayı, bakalım neymiş.

1695715767047.png

Antivirüs taraması olmadan bu dosyayı açmış olsam "Hadi len" der kapatırım mesela. Yama kuruyorum, driver değil.

@Dutchman Konu sahibi muhtemelen dönüş yapmayacak veya geç yapacak, onun yerine ben atayım.

Hybrid-Analysis linkini de atayım ancak Falcon Sandbox raporu henüz oluşmadı.

Muhtemel greyware, sandbox testi gerekli. Mutlaka kullanmanız gerekiyorsa VPS üzerinden veya sanal makineden kurulum gerçekleştirin, dosyaları kendi oyun klasörünüze atın.

Muhtemel greyware, sandbox testi gerekli. Mutlaka kullanmanız gerekiyorsa VPS üzerinden veya sanal makineden kurulum gerçekleştirin, dosyaları kendi oyun klasörünüze atın.

Hocam yamayı kurmaktan vazgeçtim yamayı kurmadım sadece çalıştırdım virüs varsa eğer bulaşmış mıdır bulaştıysa ne yapmam gerek.

Hocam yamayı kurmaktan vazgeçtim yamayı kurmadım sadece çalıştırdım virüs varsa eğer bulaşmış mıdır bulaştıysa ne yapmam gerek.
Çalıştırmak risk almak için yeterli, greyware olduğunu düşünüyorum çok ciddi bir zarar vermeyebilir. Ek olarak tarama yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı