VirusTotal'de birkaç anti virüs dışında temiz çıkan dosyalar güvenli mi?

VirusTotal'de bir dosyayı taradığımda bazen ismini bile bilmediğim 1-2 antivirüs virüslü diyor ama bu dosyalara Kaspersky, ESET NOD32, BitDefender ve Malwarebytes gibi programlar temiz diyor. Bu tür dosyaları yüklemek PC'ye virüs bulaştırır mı? Ayrıca FNAF Security Breach Türkçe yama indirdim yama çalıştı ama dosyada bir tane antivirüs(yukarıda saydıklarım temiz demiş) virüslü demiş. Bu dosya sizce virüslü mü?

Bahsettiğim dosyanın VirusTotal sonuçları:

Son düzenleyen: Moderatör:
Setup dosyası bu, gidersin en ünlü Ransomware'ın setupunu yüklersin bir şey yok. Kaspersky ile açın bakalım ne olacak. Bu arada hangi web sitesi?

Son düzenleme:
Tamamını güvenli halde görmeden bilgisayarınıza hiç bir şekilde bir şey kurmanızı tavsiye etmem.

Antivirüs veritabanı en güncel halinde site çalışıyor bu da senin için ek bilgi olsun.

VirusTotal'de bir dosyayı taradığımda bazen ismini bile bilmediğim 1-2 antivirüs virüslü diyor ama bu dosyalara Kaspersky, ESET NOD32, BitDefender ve Malwarebytes gibi programlar temiz diyor. Bu tür dosyaları yüklemek PC'ye virüs bulaştırır mı? Ayrıca FNAF Security Breach Türkçe yama indirdim yama çalıştı ama dosyada bir tane antivirüs(yukarıda saydıklarım temiz demiş) virüslü demiş. Bu dosya sizce virüslü mü?

Bahsettiğim dosyanın VirusTotal sonuçları:

Genellikle sıkıntı çıkmaz ama Crypter tarzı bir şey varsa işiniz yaş. O yüzden Comodo'ya bende geçtim güvensiz dosyaları Container'da otomatik çalıştırıyor.

Setup dosyası bu, gidersin en ünlü Ransomware'ın setupunu yüklersin bir şey yok. Kaspersky ile açın bakalım ne olacak. Bu arada hangi web sitesi?

Kurduklarına baktım sadece yama kurmuş Kaspersky ile tarama yaparım yine.
O zaman neden setupunu koydu? Direkt .exe dosyasını kursaydı gerçek bir analiz yapabilirdik.
Edit: Setup olduğunu yeni fark ettim kusura bakmayın.

Exe dosyası yok pak dosyası kurdu bir tane.

Yüklerken Windows Defender yüklüydü şu an Windows Defender virüs taraması yapıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı