VirusTotal'de temiz çıkan dosyada miner olur mu?

BayOcean

Hectopat
Daha fazla  
Bir dosya VirusTotal'de temiz çıkıyorsa, içinde mining yazılımı bulunma ihtimali var mıdır? Forumda birkaç kişinin yazısında, mining legal bir işlem olduğu için tarama yapıldığında bile yakalanamayabileceğini okumuştum. Öyleyse mining, Anti-Virus programlarını da aşabiliyor olmalı.

VirusTotal'e her zaman güvenmemek lazım, AV kullanıyorsanız sizi uyarır ve genel olarak herhangi bir sorun yaşamazsınız. Malwarebytes MBAR ile derin tarama da yapabilirsiniz tabii. (Bilgisayar için konuşuyorum)

Dosyayı indirdiğiniz yer kimsenin bilmediği virüslerin halay çektiği bir yerse olabilir. Ne indirirseniz indirin güvenli, bilinen, doğrulanmış yerlerden indirin ve güvenli yerden indiriyorum zaten diyerek tarama yapmayı ihmal etmeyin.

Soruya gelecek olursak: Olabilir ama düşük bir ihtimal diye düşünüyorum.

O tür kişilere bakma bilgisi yok sallıyor. Mining yazılımlarının bazıları legal bazıları illegal olduğundan zararlı olarak görmeyebilirler. Sağlam bir AV sizi şüpheli veya riskli olarak uyaracaktır. VT sonuçları sosyalde yazdığım gibi normal kullanıcılar için değil.

Bir dosya VirusTotal'de temiz çıkıyorsa, içinde mining yazılımı bulunma ihtimali var mıdır? Forumda birkaç kişinin yazısında, mining legal bir işlem olduğu için tarama yapıldığında bile yakalanamayabileceğini okumuştum. Öyleyse mining, Anti-Virüs programlarını da aşabiliyor olmalı.

VirusTotal ile taratmanın ardından bir Antivirüs programı bulundurman gerektiği kanaatindeyim. Güvenilir ve sağlam bir Antivirüs olmalı. Ücretsiz ise Avast veya Kaspersky. Ücretli de olur diyorsan ESET.

O tür kişilere bakma bilgisi yok sallıyor. Mining yazılımlarının bazıları legal bazıları illegal olduğundan zararlı olarak görmeyebilirler. Sağlam bir AV sizi şüpheli veya riskli olarak uyaracaktır. VT sonuçları sosyalde yazdığım gibi normal kullanıcılar için değil.
Hocam, son zamanlarda çok fazla üçüncü parti yazılım indirmek durumunda kalıyorum. AV olarak, KasperSky Free'ye de geçiş yapacağım. Forumda yeni sayılırım, şüphelendiğim dosyaları sosyalde danışabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı