Viski içmek

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar yeni bir kızla tanıştım. Konu alkol üzerine açıldı. Ben de ilk kez içtiğimde votka denemiştim, ama içememiştim :) kokusu uhu gibiydi. O kadar vişne suyuyla seyreltmiştim ama işe yaramadı :) kıza öyle durumu anlattım işte dedi votka denemedim ben viski içiyorum dedi, hatta istersem birlikte içmeyi teklif etti. Arkadaşlar şimdi dedim çok da acemi kalmayalım sizden yardım almak için yazdım.
Nasıl bir yerde içmemizi önerirsiniz? Yaşadığımız memleket soğuk dışarı da üşürüz diye düşündüm.
Başka vereceğiniz tavsiyeler varsa önerebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yeni bir kızla tanıştım. Konu alkol üzerine açıldı. Bende ilk kez içtiğimde votka denemiştim, ama içememiştim :) kokusu uhu gibiydi. O kadar vişne suyuyla seyreltmiştim ama işe yaramadı :) kıza öyle durumu anlattım işte dedi votka denemedim ben viski içiyorum dedi, hatta istersem birlikte içmeyi teklif etti. Arkadaşlar şimdi dedim çok da acemi kalmayalım sizden yardım almak için yazdım.
Nasıl bir yerde içmemizi önerirsiniz? Yaşadığımız memleket soğuk dışarı da üşürüz diye düşündüm.
Başka vereceğiniz tavsiyeler varsa önerebilirsiniz.
Hocam Viyana kapılarına dayanmışsınız, girin içeri. :)

Alkol kullanan biri olarak, acemi gözükmemek için gösteriş yaparcasına içmeni önermiyorum. Dozunda da keyiflendirir, ayarlaması sana kalmış.

Huseyin, neden kızgın attın ki?

Geyik yapıyoruz burada...

Kızmadım canım, azcık somurttum sana. Fırsat kelimesini hoş bulmadığımdan yoksa kızdığımdan değil. Kızmam ben :)

İlla alkol içecekseniz birer kutu bira için. Viski, votka, rakı gibi yüksek alkollü içecekler, sadece alışmış bünyelere keyif verir. Senin durumunda sonu yalnızca kusmak olur. Kızın da pek alışık olduğunu düşünmüyorum çünkü sonuçta bira dışında diğer içkiler oldukça pahalı ve alışmaya yetecek kadar fazla içebilmesi için gerçekten zengin olması gerekiyor.

Viski en sevdiğim içkidir tabii ilk içecekler için biraz ağır gelebilir. Burbon ve ucuz scotchlar biraz keskin gelebilir eğer dışarıda içeceksen iki adet buz ve Chivas Regal 18 iyi gider. İçimi hafiftir. 18 olmayabilir veya pahalı olabilir o yüzden Chivas Regal 12 veya Ballantines de iş görecektir. JB, JW Red içmeni önermem fazla keskin olur. JW Black de uygundur. Jack ilk içim için önermem viskiye alışınca denersin

Chivas Regal 18 veya 12 + 2 buz başlangıç için iyidir. Köylü gibi kola falan isteme. Çok acı gelirse buzların biraz erimesini bekle yumuşar tadı.

Geri
Yukarı