Viskinin ne kadarı sarhoş eder ve nasıl içilir?

Sana bir tavsiye vereyim senden 10 yaş büyüğüm. Alkol boş adamın işidir, zeki adam ayık kafa ile eğlenir. Annene söyle inek sütü alsın ama çiğ olandan, onu kaynatsın yoğurt yapsın. Kavanoza 4 parmak yoğurdu koy biraz çalkala, üstüne 4 parmak su ekle, az tuz at sonradan ayarına göre ek yaparsın. İyice çalkala üstü köpüklensin, sonra salatalığı al kabuklu şekilde rende yap at kavanoza tekrar karıştır. Dondurucuda az beklet sonra krema gibi bol köpüklü şekilde iç böyle lezzet yok, ferahlarsın ve kalsiyum dahilinde birçok vitamin alırsın. Cacık/Ayran mixi ile vücudundan ki toksinleri seyreltmiş olursun. Özenti olmayın, özenilecek adam olun canlar. Alkol içip ailenizi üzmeyin, sevgilerine emeklerine ihanet etmeyin bu yaşta. Derslere bakın.

Konu ile alakası yok hocam ama dediğinizi yapıyoruz zaten. :D

El yapımı zaten berbat bir şey heleki etil alkolde el yapımıysa vücuduna çok büyük kötülük edersin.
Aslında en güzel alkol bira almanlar boşuna içmiyor gerçekten kafa açmayan sindirimi kolaylaştıran fıçı bira en güzelidir.

El yapımı içkiler paradan kısmak için yapılıyor hocam, kör etmeye kadar bile gidebilir, asla tavsiye etmem bende.

Hocam alkol kullanımı ayda ya da 2 ayda 1 defa olması taraftarıyım. Bu şekilde kullanılan alkolün zararı yoktur.

Bende o ölçülerde kullanacağım hocam.

Viski bardağınada hocam sek içilecekse 1.5-2 parmağı geçmesin. Su doldurur gibi ağzına kadar doldurmayın sakın.

Tek atışta bitirmeli miyim hocam peki?

El yapımı içkiler paradan kısmak için yapılıyor hocam, kör etmeye kadar bile gidebilir, asla tavsiye etmem bende.

Bende o ölçülerde kullanacağım hocam.

Tek atışta bitirmeli miyim hocam peki?
Hocam viskiden viskiye göre değişir ben Jack Danielsi yudum yudum içerken, Bells i tekleyerek içiyorum. Eğer yudum yudum içemiyorsan miden bulanmaya başladıysa shotla direkt üstüne çikolata enerji içeceği gibi bir şey iç.

Hocam viskiden viskiye göre değişir ben Jack Danielsi yudum yudum içerken, Bells i tekleyerek içiyorum. Eğer yudum yudum içemiyorsan miden bulanmaya başladıysa shotla direkt üstüne çikolata enerji içeceği gibi bir şey iç.
Ben viski içtikten sonra üstüne cila olarak Tuborg gold ya da Tuborg red içiyorum mideyi rahatlatıyor.

Sana bir tavsiye vereyim senden 10 yaş büyüğüm. Alkol boş adamın işidir, zeki adam ayık kafa ile eğlenir. Annene söyle inek sütü alsın ama çiğ olandan, onu kaynatsın yoğurt yapsın. Kavanoza 4 parmak yoğurdu koy biraz çalkala, üstüne 4 parmak su ekle, az tuz at sonradan ayarına göre ek yaparsın. İyice çalkala üstü köpüklensin, sonra salatalığı al kabuklu şekilde rende yap at kavanoza tekrar karıştır. Dondurucuda az beklet sonra krema gibi bol köpüklü şekilde iç böyle lezzet yok, ferahlarsın ve kalsiyum dahilinde bir çok vitamin alırsın. Cacık/Ayran mixi ile vücudundan ki toksinleri seyreltmiş olursun. Özenti olmayın, özenilecek adam olun canlar. Alkol içip ailenizi üzmeyin, sevgilerine emeklerine ihanet etmeyin bu yaşta. Derslere bakın.
Yazıda bazı yanlışlar var, düzeltmek isterim.
1- Alkol içen = boş adam önermeniz tamamen hatalı. Sizin kişisel görüşünüzü yansıtıyor.
2- Zeki adam = ayık kafayla eğlenendir bu da yanlış bir önerme. Sizin uydurduğunuz bir şey
3- konuyu açan arkadaş vücuttan toksin nasıl atılır diye sormamış ki cacık tarifi veriyorsunuz. Cevabınızın soruyla alakası yok.
4- Alkol içildiğinde aileler üzülmez. Sevgileri azalmaz.
Sizin inancınız gereği tüketilmemesi gereken bir şey olabilir alkol, aileniz alkol kullandığınızda sizi sevmeyede bilir ama biri özellikle alkol hakkında bilgi almak istediğinde ona ahkam kesip, hadsizlik yaparak akıl vermeye çalışmak hoş olmaz. Eğer viskinin nasıl içilirse keyif vereceği hakkında bilginiz varsa yazın yoksa değerli fikirlerinizi size sormadan insanlara söylemeyin.

@Yaşayanölüü68 Naçizane kendim viskiyi su ile içiyorum. Gayet keyif alıyorum. Bilmeyen insanların yorumlarını lütfen dikkate almayın; viski en temiz, en kaliteli alkollü içeceklerden biridir. Mayalı olamadığı için mide bulantısı yapmaz, kusturmaz, rezil etmez. Her şeyde olduğu gibi ne tüketiyorsak kararında olduğu sürece hiç bir sıkıntısı olmayacaktır. Afiyet olsun.

El yapımı zaten berbat bir şey heleki etil alkolde el yapımıysa vücuduna çok büyük kötülük edersin
Aslında en güzel alkol bira almanlar boşuna içmiyor gerçekten kafa açmayan sindirimi kolaylaştıran fıçı bira en güzelidir.
Yanlış bilgi. El yapımı berbat bir şey değil. Hatta custom olduğu için insanlar farklı farklı baharatlarla lezzetlendirebiliyorlar. Alkollü içeceklerde zaten etil alkol kullanılır. İnsanı kör eden metil alkolle yapılanlardır.
Ayrıca alkol olarak bira ya da şarap içerseniz daha az zararlıdır diğer alkol türevlerine göre.
Yanlış bilgi daha. Alkol oranına göre zararlı-yararlı diye bir ayrım yok. Yanlış bilgi vermeyin lütfen.

Bünyeye ve psikolojik duruma göre bakar alkolün etkisi.

Sarhoş olmak için, çözemediğin bir durum için mesela, içmemen daha iyidir çünkü sarhoş olmak çok eğlenceli değildir o tür durumlarda. Kendine ve/veya çevreye zarar verme ihtimalin olur.

Bazen 1 bardak içersin, her şey yumuşar, veya çok stressli bir gün geçmiştir ve şişe bittiğinde "Eee ne yani boşa para verdik." olabilirsin.

Viski içeceksen, türlerine göre tadını beğendiğinden alıp deneyebilirsin. Sek, buzlu, kola ile içebilirsin.

Ev yapımı içkiler konusunda kullanılan alkol damıtmaysa, etil/metil damıtma problemini çözmüş kişiler tarafından yapılması gerek. Öteki türlüsü çok tehlikeli, körlük veya ölüme sebep olma ihtimali artıyor.

Alkol insanın kendini ve başkalarını tanıması için çok basit bir yoldur, "bütün kötülüklerin anasıdır" demelerinin sebebi bilinçaltındaki bastırılmış duygu/fikir gibi durumları ortaya çıkartması. Rahibe Teresayla sarhoş olsak kimbilir neler dökülürdü mesela.

18 yaş altındaymışsın, alkol konusunu kapat. Alkol kötülüklerin anasıdır, içtikten sonra pişman olursun. Miden bulanır, tadı leş kokusu leş. Baş ağrısı, mide ağrısı, kusma hissi derken rezil eder. Viskiyi 3 parmak doldurup içersin biraz HD görmeye başlarsın ama kafa yaşamak için viski içersen o şişeye otursam daha iyiydi dersin bunu da konu dahilinde söylemiş olayım. Çok hevesin var ille de içeceğim diyorsan daha hafif şeyler dene bunlar mideni tahriş eder. Bira iç zaten 2 tanesi seni leyla yapar.
Sanane birader kimin kaç yaşında olduğu başımıza avukat kesilme, 18 yaş diye bir limit kabul edilemez.

Geri
Yukarı