Vista kullanmayın!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Windows Vista yarım yamalak bir işletim sistemiydi. 2001'de başladı 2006'da ancak bitti. Bu süre de 2004 yılında baştan tekrar yazıldı falan epey sancılı bir süreçti Microsoft için. O yüzden sorunları çözmeye vakit bulamadan piyasaya sürdü Microsoft. Tabii büyük bir tepki yedi. Acer'in CEO'su bile Vista için büyük bir hayal kırıklığı demişti o zamanlar.

Donanım üreticileri deli gibi yeni işletim sistemini bekledi tam 6 yıl boyunca. Ve karşılarına Cyberpunk gibi yarım bir iş çıktı. RTM sürümü felaketti. Microsoft bu yüzden iki tane ekip kurdu hatta. Birisi Vista için Service Pack 1 ve 2 yapacaktı. Birisi ise NT 6.0 çekirdeğini optimize edip Vista SP3'ü çıkartacaktı. Fakat Vista SP3 fikri zamanla Windows 7'ye döndü ve Windows 7 çıktı. Windows Vista'yı SP1 bile adam edemedi ancak SP2 ile adam oldu. O zamanda zaten Windows 7 çıktı.

Windows 7 ile Vista aynı çekirdeği kullanan, aynı sesleri ve simgeleri içeren, NT 6.X ailesine mensup işletim sistemleridir. Windows 7'yi Vista'nın adam edilmiş ve birkaç güzel yeni özellik eklenmiş hali olarak düşünebilirsiniz. :) Windows Vista gibi rezalet bir sürümün oturmuş halidir Windows 7.

Arch Linux cinnamon hocam. Cinnamon'a özel tema.

Nereden bulabilirim?

Windows Vista yarım yamalak bir işletim sistemiydi? 2001'de başladı 2006'da ancak bitti. Bu süre de 2004 yılında baştan tekrar yazıldı falan epey sancılı bir süreçti Microsoft için. O yüzden sorunları çözmeye vakit bulamadan piyasaya sürdü Microsoft. Tabii büyük bir tepki yedi. Acer'in Ceo'su bile Vista için bir hayal kırıklığı demişti o zamanlar.

Donanım üreticileri deli gibi yeni işletim sistemini bekledi tam 6 yıl boyunca. Ve karşılarına Cyberpunk gibi yarım bir iş çıktı. Rtm sürümü felaketti. Microsoft bu yüzden iki tane ekip kurdu hatta. Birisi Vista için service pack 1 ve 2 yapacaktı. Birisi ise nt 6.0 çekirdeğini optimize edip Vista SP3'ü çıkartacaktı. Ama Vista SP3 fikri zamanla Windows 7'ye döndü. Ve Windows 7 çıktı. Windows Vista'yı SP1 bile adam edemedi ancak SP2 ile adam oldu. O zamanda zaten Windows 7 çıktı.

Windows 7 ile Vista aynı çekirdeği kullanan, aynı sesleri ve simgeleri içeren, nt 6.X ailesine mensup işletim sistemleridir. Windows 7'yi Vista'nın adam edilmiş ve birkaç güzel yeni özellik eklenmiş hali olarak düşünebilirsiniz. :) Windows Vista gibi rezalet bir sürümün oturmuş halidir Windows 7.

8.1 daha iyi.

Windows Vista yarım yamalak bir işletim sistemiydi. 2001'de başladı 2006'da ancak bitti. Bu süre de 2004 yılında baştan tekrar yazıldı falan epey sancılı bir süreçti Microsoft için. O yüzden sorunları çözmeye vakit bulamadan piyasaya sürdü Microsoft. Tabii büyük bir tepki yedi. Acer'in CEO'su bile Vista için büyük bir hayal kırıklığı demişti o zamanlar.

Donanım üreticileri deli gibi yeni işletim sistemini bekledi tam 6 yıl boyunca. Ve karşılarına Cyberpunk gibi yarım bir iş çıktı. RTM sürümü felaketti. Microsoft bu yüzden iki tane ekip kurdu hatta. Birisi Vista için Service Pack 1 ve 2 yapacaktı. Birisi ise NT 6.0 çekirdeğini optimize edip Vista SP3'ü çıkartacaktı. Fakat Vista SP3 fikri zamanla Windows 7'ye döndü ve Windows 7 çıktı. Windows Vista'yı SP1 bile adam edemedi ancak SP2 ile adam oldu. O zamanda zaten Windows 7 çıktı.

Windows 7 ile Vista aynı çekirdeği kullanan, aynı sesleri ve simgeleri içeren, NT 6.X ailesine mensup işletim sistemleridir. Windows 7'yi Vista'nın adam edilmiş ve birkaç güzel yeni özellik eklenmiş hali olarak düşünebilirsiniz. :) Windows Vista gibi rezalet bir sürümün oturmuş halidir Windows 7.
Ya hocam bekliyordum şu yorumu sizden ya. Hay Allah razı olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı