Vista kullanmayın!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Fena değildi. Vista fena olmayan bir işletim sistemi ve sadece "system requirements" değişti.

Ya hocam bekliyordum şu yorumu sizden ya. Hay Allah razı olsun.
Konuşmak lazım hocam bu konular hakkında artık. Çünkü yettiler. Windows Vista'yı sırf tasarımı var diye öven bir güruh var. Bir işletim sisteminde tasarım değil, işleyiş ve stabilite önemlidir. Tasarımla karın doymuyor. :)

Windows 7'nin tasarımı daha şık bana kalırsa. Windows Vista'nın görev çubuğu küçük ve çirkindi. Aero'ya yakışmıyordu. Windows 7 ile görev çubuğu hem büyüdü hem de tamamen şeffaf oldu. Ha Windows Longhorn hepsini gömer tasarımda orası ayrı. :D

Ama dediğim gibi tasarımla karın doymaz. Stabilite ve performans her zaman daha önemli. Kasa kasa kullanmaya meraklı değil kimse işletim sistemini. Windows 7'de o Aero temasını çoğu kişi kullanmıyordu bile. Aero Basic veya da Home Basic sürümünün opak Aero temasını kullanıyordu millet.

Konuşmak lazım hocam bu konular hakkında artık. Çünkü yettiler. Windows Vista'yı sırf tasarımı var diye öven bir güruh var. Bir işletim sisteminde tasarım değil, işleyiş ve stabilite önemlidir. Tasarımla karın doymuyor. :) Windows 7'nin tasarımı daha şık bana kalırsa. Windows Vista'nın görev çubuğu küçük ve çirkindi. Aero'ya yakışmıyordu. Windows 7 ile görev çubuğu hem büyüdü hem de tamamen şeffaf oldu. Ha Windows Longhorn hepsini gömer tasarımda orası ayrı. :D

Ama dediğim gibi tasarımla karın doymaz. Stabilite ve performans her zaman daha önemli. Kasa kasa kullanmaya meraklı değil kimse işletim sistemini. Windows 7'de o Aero temasını çoğu kişi kullanmıyordu bile. Basic veya da Home Basic sürümünün opak Aero temasını kullanıyordu millet.
Hocam yorumum yok vallahi, tam yerinde yapılmış bir yorum. Kalsa Vista'nın tasarımı en iyi tartışılmaz ama işte dediğiniz gibi tasarım ile karın doymuyor.

Arkada çalışanlar:
1. Firefox (3 Technopat, 1 YouTube sekmesi)
2. Skype
3. LightShot
4. Intelligent Standby List Cleaner
5. Kaspersky Internet Security

Windows 10 x64'deki sonuç:
RAMkullanımı.png

Sistemin RAM kullanmasını da istemiyorsanız RAM'i sökün, kullanmasın. 4 GB RAM ve 120 GB SSD olduktan sonra Windows 10 iyi çalışabiliyor.

Günümüzde 8.1 ve 10 dışında güvenli olan "Windows" yok. Eskileri kullanmanın da bir mantığı yok.
Gerçekten istisnai bir durum olmadıkça 8.1'den öncekiler kullanılmamalı.

Geçenlerde 21H2'yi düzenlemeden denedim. Bu değerlere 0,5-0,6 GB daha eklerseniz o da o kadar kullanıyor. Ekran görüntüsü aldığım ISO düzenlenmiş.

Son düzenleme:
Konuşmak lazım hocam bu konular hakkında artık. Çünkü yettiler. Windows Vista'yı sırf tasarımı var diye öven bir güruh var. Bir işletim sisteminde tasarım değil, işleyiş ve stabilite önemlidir. Tasarımla karın doymuyor. :)

Windows 7'nin tasarımı daha şık bana kalırsa. Windows Vista'nın görev çubuğu küçük ve çirkindi. Aero'ya yakışmıyordu. Windows 7 ile görev çubuğu hem büyüdü hem de tamamen şeffaf oldu. Ha Windows longhorn hepsini gömer tasarımda orası ayrı. :D

Ama dediğim gibi tasarımla karın doymaz. Stabilite ve performans her zaman daha önemli. Kasa kasa kullanmaya meraklı değil kimse işletim sistemini. Windows 7'de o Aero temasını çoğu kişi kullanmıyordu bile. Aero Basic veya da Home Basic sürümünün opak Aero temasını kullanıyordu millet.

Vista berbattı da görev çubuğu çirkin falan değildi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı