Visual C++, DirectX runtime gibi sürücüler gerekli mi?

Blondie88

Hectopat
RAM
8
SSD veya HDD modeli
HDD
Ekran kartı
nvidia geforce gt 645M
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-3230M
Merhabalar, Windows 10 kullanıyorum ve ekran kartım NVIDIA GeForce GT 645m. Yaklaşık 2-3 hafta önce Driver Booster ile güncelleme yapmıştım ve yeniden başlattığımda mavi ekranda kalmıştı. Sonradan araştırınca güvenli olmadığını fark ettim. Şu anda bilgisayarım formatlandı ama bazı şeyler eksik gibi. Mesela dün gece yeniden başlattıktan sonra sağ tarafta bildirimler bölümünde 4 tane indirme belirdi:
  • Microsoft Visual C++ 2012 UWP desktop runtime package (başlatılıyor)
  • Microsoft Visual C++ 2015 UWP desktop runtime package (başlatılıyor)
  • DirectX runtime (başlatılıyor) gibi.
Bu bildirimleri çarpıyla kapattıktan sonra Microsoft sitesinden sadece DirectX indirdim. Düzeldi gibi, bildirim bölümünde artık çıkmıyorlar.

Sizce Microsoft Visual'ları yüklememe gerek var mı? Veya Realtek HD Audio falan yüklü değil bunlara gerek var mı?

Bilgisayarın sesi az çıktığı için az önce Driver Booster indirip tarattım ama güncelle demedim. Windows Update güncel ama Driver Booster birkaç driver buldu. Bunları elle yapmayı düşünüyorum fakat nasıl yapacağım bilmiyorum. Sistemimle uyumlu mu değil mi nasıl anlayabilirim? (Aygıt Yöneticisi'neden otomatik güncelleye bastığımda, güncel diyor.)
Ne yapmamı önerirsiniz? Bulduğu driverlerin ekran görüntüsünü isterseniz buraya yükleyebilirim, siz de gerekli olup olmadığını veya zararlıysa söylersiniz?
Şimdiden teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Programlar veya oyunlar kurulum esnasında kendisi için gerekli olan Microsoft Visual sürümlerini indirir veya eksik olduğunu belirtir. Realtek HD Audio zorunlu değil ama daha fazla ses ayarı ve konfigürasyonu istiyorsan indirebilirsin. Driver Booster gibi programlar her zaman indirecek bir şeyler bulur ve genellikle bilgisayarı bozar. Eğer sende eksik bir şey var ise bunu oyun veya program kurarken hata alarak öğrenip indirebilirsin.

Driver Booster kullanmayın. İkincisi dediğiniz paketler gerekli yoksa DLL hataları gibi sinir bozucu hatalar alırsınız. Bende ikisi de kurulu. Hatta tüm Visual C++ sürümleri. Gayet memnunum.

Driver Booster kullanmayın. İkincisi dediğiniz paketler gerekli yoksa DLL hataları gibi sinir bozucu hatalar alırsınız. Bende ikisi de kurulu. Hatta tüm Visual C++ sürümleri. Gayet memnunum.

Anladım, zaten yazıda söylediğim gibi Driver Booster'i kullanmak için değil, eksik sürücüleri ve yazılımları kontrol etmek için indirdim. Çünkü sürücü yüklemeyi ve nereden indirebileceğimi tam olarak bilmiyorum. Peki Visual C++ sürümlerini nasıl indireceğim? Hangilerini indirmem yeterli olur?
Programlar veya oyunlar kurulum esnasında kendisi için gerekli olan Microsoft Visual sürümlerini indirir veya eksik olduğunu belirtir. Realtek HD Audio zorunlu değil ama daha fazla ses ayarı ve konfigürasyonu istiyorsan indirebilirsin. Driver Booster gibi programlar her zaman indirecek bir şeyler bulur ve genellikle bilgisayarı bozar. Eğer sende eksik bir şey var ise bunu oyun veya program kurarken hata alarak öğrenip indirebilirsin.
Bilgisayarın sesi normalden az çıkıyor. Driver booster'ı asıl indirme sebebim aslında buydu. Amacım ses sürücüsünün daha iyisi var mı kontrol ettirmekti. Driver booster bir sürücü önerdi: Ses, video ve oyun denetleyicileri (bilgisayarımda kurulu olanın tarihi: 9.05.2020/Yüklemek istediği: 13.07.2021) Ama bu bilgisayarımla uyumlu olacak mı bunu nasıl öğreneceğimi bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım, zaten yazıda söylediğim gibi Driver Booster'i kullanmak için değil, eksik sürücüleri ve yazılımları kontrol etmek için indirdim. Çünkü sürücü yüklemeyi ve nereden indirebileceğimi tam olarak bilmiyorum. Peki Visual C++ sürümlerini nasıl indireceğim? Hangilerini indirmem yeterli olur?

Bilgisayarın sesi normalden az çıkıyor. Driver booster'ı asıl indirme sebebim aslında buydu. Amacım ses sürücüsünün daha iyisi var mı kontrol ettirmekti. Driver booster bir sürücü önerdi: Ses, video ve oyun denetleyicileri (bilgisayarımda kurulu olanın tarihi: 9.05.2020/Yüklemek istediği: 13.07.2021) Ama bu bilgisayarımla uyumlu olacak mı bunu nasıl öğreneceğimi bilmiyorum.
İnternette videoları var. Onlar paket hazırlıyorlar kurunca tüm sürümler kuruluyor.

Geri
Yukarı