Visual C++ kurulumunu gerçekleştiremiyorum

Yalquzaq

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat Sosyal,
Microsoft Visual C++ 2015, 2017 ve 2019 kurulumunu bir türlü gerçekleştiremiyorum. Daha önceden de yaşamıştım ve çözmüştüm fakat nasıl çözdüğümü bir türlü bulamadım veya hatırlayamadım. Hem Steam üzerinden bazı oyunları açarken hata alır hem de NVIDIA sürücülerimi güncellemek istediğimde hata alır oldum artık ve bende elimde Microsoft Visual C++ 2010 hariç ne varsa kaldırdım ve düzelir umuduyla yeniden yüklemeye çalıştım fakat bir türlü beceremedim ve işin içinden çıkamadım. "Browse" seçeneğinin çıktığı kısımda ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum lütfen göster işte deyip geçmeyiniz.
Sistem özelliklerim imzamda mevcuttur. İşin ustası kişilere TeamViewer verebilirim.
Bu arada sürümleri indirdiğim adres: https://support.microsoft.com/tr-tr/help/2977003/the-latest-supported-visual-c-downloads.

Adsız2.png
Adsız3.png
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün Visual C++ kompanentlerini silin ve PC yeniden başlatın. Sonra bu linkten dosyayı indirin ve install all.bat seçeneğine tıklayın hepsini yükler. Ben bu yöntemle çözdüm.

Bütün Visual C++ kompanentlerini silin ve PC yeniden başlatın. Sonra bu linkten dosyayı indirin ve install all.bat seçeneğine tıklayın hepsini yükler. Ben bu yöntemle çözdüm.

Bunları bildiğimiz "denetim masasından" mı sileceğim? Silmem gereken klasörleri var mı? Regedit temizliği yapmam şart mı?
Verdiğiniz linkten indirip kurdum fakat yine 2015, 2017, 2019 hata verdi. Onlar hariç hepsi hiç sorun çıkarmadan yüklendi. Neyi yanlış yaptığımı bir türlü bulamıyorum ve bu sorunu format atarak çözmek istemiyorum.

Son düzenleme:
Bunları bildiğimiz "denetim masasından" mı sileceğim? Silmem gereken klasörleri var mı? Regedit temizliği yapmam şart mı?
Verdiğiniz linkten indirip kurdum fakat yine 2015, 2017, 2019 hata verdi. Onlar hariç hepsi hiç sorun çıkarmadan yüklendi. Neyi yanlış yaptığımı bir türlü bulamıyorum ve bu sorunu format atarak çözmek istemiyorum.
Hata kodunu yazıp ingilizce aratın ve ingilizce kaynaklara bakmayı dener misin? Çünkü genelde onlar doğru oluyor yada kodları paylaşın bende yardımcı olmaya çalışayım.

Hata kodunu yazıp İngilizce aratın ve İngilizce kaynaklara bakmayı dener misin? Çünkü genelde onlar doğru oluyor ya da kodları paylaşın bende yardımcı olmaya çalışayım.

Kodlar paylaştığım ekran görüntülerinde mevcut. Sürekli aynı hataları alıyorum.
Az önce kendi sorunumun çözümünü kendim buldum ilerleyeceğiniz adımlar ise çok basit.
Bilgisayarın arama kısmına girip "regedit" yazınız ve HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\Products\ konumuna ilerleyiniz isimleri " F942F94A19C0F79468FD2B85E5E8677B" tarzı olan klasörlere tek tek tıklayıp içinde yüklemesinde sorun yaşadığımız Visual C++ 2015 isimlerini arayınız ve gördüğünüz Visual C++ 2015 dosyaları barındıran klasörleri siliniz. Birden fazla çıktı bende sizde kaç tane çıkar bilemem.
Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve altta vermiş olduğum linkten güncel Visual C++ 2015-2019 'un güncel versiyonunu x64 ve x86'sını indirip kurunuz, kurulumun ardından bilgisayarı tekrar yeniden başlatmayı unutmayınız. Umarım yardımcı olabilmişimdir 😊
En son desteklenen Visual C++ indirmeleri

Sorunun çözümünü bulduğum kaynak:

Son düzenleme:
Kodlar paylaştığım ekran görüntülerinde mevcut. Sürekli aynı hataları alıyorum.
Az önce kendi sorunumun çözümünü kendim buldum ilerleyeceğiniz adımlar ise çok basit.
Bilgisayarın arama kısmına girip "regedit" yazınız ve HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\Products\ konumuna ilerleyiniz isimleri " F942F94A19C0F79468FD2B85E5E8677B" tarzı olan klasörlere tek tek tıklayıp içinde yüklemesinde sorun yaşadığımız Visual C++ 2015 isimlerini arayınız ve gördüğünüz Visual C++ 2015 dosyaları barındıran klasörleri siliniz. Birden fazla çıktı bende sizde kaç tane çıkar bilemem.
Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve altta vermiş olduğum linkten güncel Visual C++ 2015-2019 'un güncel versiyonunu x64 ve x86'sını indirip kurunuz, kurulumun ardından bilgisayarı tekrar yeniden başlatmayı unutmayınız. Umarım yardımcı olabilmişimdir 😊
En son desteklenen Visual C++ indirmeleri

Sorunun çözümünü bulduğum kaynak:
allah senden razı olsun

Geri
Yukarı