Çözüldü Visual C++ Redistribute Yüklemiyor ve 0x000007b

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Luminaobscura

Hectopat
Windows 10'da birden fazla sorun var. Başlığa hepsini sığdıramadım.

Her şey 3DsMax 2021'i yükleyip beğenmeyip sildikten sonra başladı. Adobe yazılımları IPC hatası verdi sonrasında. Bende hepsini silip tekrar yüklemeyi denedim ama nafile. Sorunun Visual C++'den olabilceği yazılmış. Bende hepsini silip tekrar kurmak istedim. 3 tanesi hariç hepsini kaldırabildim. Kaldırılamayanlar 2015-2019 X86, 2019 addionational runtime X86 ve 2019 Minimum Runtime X86 olmak üzere bu üçü. Kaldırılamayanlardan ikisi şöyle bir hata veriyor.

Yeni kurulum dosyasından da kurmaya kalksam ekle kaldırdan tamamende kaldırmaya kalksam sonuç aynı. Microsoft sayfasında şöyle bir araç yayınlamış ancak işe yaramadı.

The Program Install and Uninstall troubleshooter
https://support.microsoft.com/en-us...hat-block-programs-being-installed-or-removed

Bundan sonra artık 0x000007b hatasıda almaya başladım. Daha önce hiç sorun olmayan Enpass artık bu hatayı veriyor. Firefox normal açılıyor ancak web sitelerine gitmiyor. Enpass için hata raporu oluşturdum.

Formatsız kurtarabilir miyiz? Her şeyi yeniden kurmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ne yazık ki, kurulumlar da hata veriyordu. Bir türlü çözemedik.
C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll C:\Windows\SysWOW64\VCRUNTIME140.dll
Bunları konunun sahibinin bilgisayarından sildik. Benim bilgisayarımdan bu dosyaları ona aktardık ve program açıldı.

İyi Sosyal'ler.
Ne yazık ki, kurulumlar da hata veriyordu. Bir türlü çözemedik.
C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll C:\Windows\SysWOW64\VCRUNTIME140.dll
Bunları konunun sahibinin bilgisayarından sildik. Benim bilgisayarımdan bu dosyaları ona aktardık ve program açıldı.

İyi Sosyal'ler.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı