Çözüldü Visual C++ yüklenirken "The path cannot be found" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Extramemes

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Merhabalar, işletim sistemim Windows 10 ve Microsoft Visual C++ yüklerken böyle bir sorun ile karşılaşıyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
  • C:\ProgramData\Package Cache klasörünü temizleyin.
  • Temp ve %Temp% klasörlerini de temizleyin.
  • Bilgisayarı yeniden başlatın.
  • Mümkünse yüklemek istediklerinizi yeniden Microsoft'un sitesinden indirin.
  • Yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.

Hangi sürümünü kurmaya çalışıyorsunuz?

Normal şartlarda Redistributable kurarken Minimum Runtime konumu istememeli sizden.

Denetim masasındaki tüm C++ Redistributable sürümlerini kaldırıp tekrar deneyebilir misiniz? (Yönetici izinleriyle.)

Mümkünse yine %Temp% klasörünü temizleyin.

Kaynak: Missing vc_runtimeminimum_x86.msi and installation won't work

Kaldırdıktan sonra buradaki sorun gidericisini çalıştırıp tekrar deneyebilir misiniz? Ben de bu arada biraz daha araştıracağım.

x86 sürümünü kurmayı denediniz mi? Tüm sürümleri ayrı ayrı kurmayı (2015-2017-2019) denediniz mi?

Araştırdığıma göre önceden bir Redistributable yüklü olduğundan bu sorunun oluştuğunu görüyorum.

Kaynak: Missing vc_runtimeminimum_x86.msi and installation won't work

Kaldırdıktan sonra buradaki sorun gidericisini çalıştırıp tekrar deneyebilir misiniz? Ben de bu arada biraz daha araştıracağım.

X86 sürümünü kurmayı denediniz mi? Tüm sürümleri ayrı ayrı kurmayı (2015-2017-2019) denediniz mi?

Araştırdığıma göre önceden bir redistributable yüklü olduğundan bu sorunun oluştuğunu görüyorum.

X86 sürümünü kurdum ve sorun oluşmadı fakat Ryzen Master programını kurmaya çalışırken benden X64 sürümünü kurmamı istiyor ve beraberinde aynı hata ile karşılaşıyorum peki 2015-2017-2019 sürümlerine ayrı olarak nereden ulaşabilirim?

Ekran Alıntısı2.PNG

@Evilmonster önceden bir redistributable yüklüydü kaldırdım evet. Ama yüklü olduğu halde bazı programlar benden X64sürümünü tekrar kumamı istiyordu.

X86 sürümünü kurdum ve sorun oluşmadı fakat Ryzen Master programını kurmaya çalışırken benden X64 sürümünü kurmamı istiyor ve beraberinde aynı hata ile karşılaşıyorum peki 2015-2017-2019 sürümlerine ayrı olarak nereden ulaşabilirim?

Eki Görüntüle 1144778
Download Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 from Official Microsoft Download Center - 2015

https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=746572 - 2017 x64
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=746571 - 2017 x86

Windows ve Mac için Visual Studio 2019’u indirin - 2019
@Evilmonster önceden bir redistributable yüklüydü kaldırdım evet ama yüklü olduğu halde bazı programlar benden X64 sürümünü tekrar kurmamı istiyordu.
Yüklü olan sürüm sorunlu olabilir.

Geri
Yukarı