Visual Studio 2019 derleme sorunu

limonlukeko

Decapat
Daha fazla  
Merhaba başlıkta Visual Studio derleme sorunu diye yazdım ama benim çilem çok daha büyük. Sabahtan beri bunlarla uğraşıyorum çözemedim bir. Ben öylesine BTK Akademi'nin C++ eğitimine bakıyordum işte sonlara doğru cmake ve wxwidgetsdan bahsetti. Videolarda gösterilen işlemleri aynen yaptım hatta 2-3 kere kontrol falan yaptım. İlk başta cmake indirdiğimde CMD'ye cmake yazınca bir sorun gözükmüyordu. Ama daha sonra mingw32-make in hiçbir yerde hiçbir şekilde çalışmadığını fark ettim. Bayağı onunla uğraştım ama bir çıkış kodu bile vermeden çalışmıyordu. Daha sonra Visual Studio Code'ın derleme şeyleriyle yoluma devam ettim problemi çözemesemde. Daha sonra wxwidgets indirdim ve gereken işlemleri yaptım ancak videoda CMD de cmake kulllanarak wxwidgetsı derliyordu. Bende bunu yapamadığım için wxwidgetsın dosyalarının içindeki. Sln dosyalarını kullanarak Visual Studio 2019 da built etmeye karar verdim YouTube'dan araştırarak. İşte bir şekilde hallettim ve bir iki projeye bir şekilde ekledim(nedense çok fazla yer kapladı 20 GB ı geçmiştir)ama bu sefer de eklediğim dosyalarda kod çalıştırırken sistem belirtilen dosyayı bulamadı hatası almaya başladım 2 projedede. CTRL s ile kaydettim defalarca derledim bir şeyler denedim ama hata aynı(wxwidgets eklemediğim dosyalar sıkıntısız şu an) işte bu beni delirtti olmuyor hiçbir şey ben saatlerimi verdim buna. Biraz karışık oldu şöyle sıralayayım durumumu:

1:=( cmake mingw32-make CMD de çalışmıyor)
2;=(wxwidgets eklediğim Visual studo projeleri exe dosyasını bulamadım diye hata veriyor)
3;=(Visual Studio da projenin hepsini derle dediğimde 2 dosya hata veriyor)

Bu sorulara tek tek cevap veremezseniz bile en azında cmake problemimin sebep olabileceği şeyleri söylerseniz diğer 2 hata benim için önemsiz olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı