Visual Studio 2022 C Kodlama için gereken eklentiler

Preadyonth

Centipat
Daha fazla  
İyi akşamlar, ben C dili ile yazılıma başladım ve derleyicimin Visual Studio olmasına karar verdim fakat Visual Studio benden ekstra neleri indireyim tarzında bir soru sordu. Benim de bu konu hakkında bir fikrim olmadığı için size danışayım dedim.

Fotoğrafta gözükmeyen kutucuklar ise: Office/SharePoint development Linux development with C++

1642613502798.png

Son düzenleyen: Moderatör:
C mi C++ mı öğreneceksiniz? Visual Studio Code'u kullanabilirsiniz birçok dili sadece eklentisini yükleyerek yazabilirsiniz. Yanlış bilmiyorsam daha hafif Visual Studio'ya göre. Ekran görüntüsüne bakacak olursak biraz size kalmış çünkü C++ ile oyun yapacağım derseniz "Gaming" kategorisinde bulunan "Game development with C++" seçeneği işaretlemeniz gerekir o yüzden ne yapacağınıza bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.

C mi C++ mı öğreneceksiniz? Visual Studio Code'u kullanabilirsiniz birçok dili sadece eklentisini yükleyerek yazabilirsiniz. Yanlış bilmiyorsam daha hafif Visual Studio'ya göre. Ekran görüntüsüne bakacak olursak biraz size kalmış çünkü C++ ile oyun yapacağım derseniz "Gaming" kategorisinde bulunan "Game development with C++" seçeneği işaretlemeniz gerekir o yüzden ne yapacağınıza bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.
C öğreneceğim hocam dediğiniz Visual Studio Code'u bir deneyeyim.

Geri
Yukarı