Çözüldü Visual Studio Code laptoplarda çözünürlük ayarı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

k.omer0

Centipat
Daha fazla  
VSC'yi açtım uzn bir projem vardı ona şöyle bir göz atayım dedim daha fazla kodu görmek için CTRL - yaptım. Orasıyla işim bitti başka bir projeye başlayacaktım ama çözünürlük çok fazla geldi. Düşürmek için CTRL + yapacağım ama laptop kullanıyorum. CTRL+Shift+4 yapıyorum olmuyor. Bu şekilde de projeye başlayamam. Programlamaya daha yeni başladım cevaplarınız buna yönelik olursa sevinirim.

Çözünürlük değiştirmiyor o. Ögelerin boyutlarını değiştiriyor.

Ctrl ile + ve - is yapıyor. Daha ne istediğinizi anlamıyorum. View sekmesinde appearance var. Orada zoom in, zoom out seçeneklerini görebilirsiniz.

Ayarlarda window zoom level var. Varsayilan sıfır. Her değişiklik %20 etkiliyor. Oradan da yapabilirsiniz.

Ctrl + Shift + 4 kısmını anlamadım.

Tam olarak nasıl gözüküyor bir ekran görüntüsü paylaşır mısın?
Bu şekilde.

CTRL ile + ve - is yapıyor. Daha ne istediğinizi anlamıyorum. View sekmesinde appearance var. Orada Zoom'in, Zoom out seçeneklerini görebilirsiniz.

Ayarlarda window Zoom level var. Varsayilan sıfır. Her değişiklik %20 etkiliyor. Oradan da yapabilirsiniz.

CTRL + Shift + 4 kısmını anlamadım.

Hocam laptoplarda klavyelerinde masaüstü klavyelerindeki gibi sağ tarafta + - = vs. yok üstteki sayılara Shift veya alt yaparak bu simgeleri oluşturuyoruz. Normalde (CTRL +) yapmalıyım ama artı klavyede yok artı yapmam için Shift + 4 yapmalıyım. Umarım anlamışsındır.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_20230215_130756.png
    Ekran görüntüsü_20230215_130756.png
    49,9 KB · Görüntüleme: 34
O direkt aynı etkiyi yapmaz. Çünkü oradaki tuş + değil, numpad +.

Alakasız mesajları okuyup mesajimin kalan kısmını okumamakta ısrarcı olmanız sebebiyle konuya daha fazla bir şey yazmayacağım. Basit bir programı kullanamamissiniz. Adamlar Numpad olmayanları düşünmeyecek kadar aptal değil. Nasıl kullanıldığını anlattım. Benden bu kadar.

Ctrl ile + ve - is yapıyor. Daha ne istediğinizi anlamıyorum. View sekmesinde appearance var. Orada zoom in, zoom out seçeneklerini görebilirsiniz.

Ayarlarda window zoom level var. Varsayilan sıfır. Her değişiklik %20 etkiliyor. Oradan da yapabilirsiniz.

Ctrl + Shift + 4 kısmını anlamadım.
ya çıldırıcam 20 çokta yakındır herhalde dedim. Bastım herşey kocaman oldu geri alamıyorum o derece büyük yardım.

O direkt aynı etkiyi yapmaz. Çünkü oradaki tuş + değil, numpad +.

Alakasız mesajları okuyup mesajimin kalan kısmını okumamakta ısrarcı olmanız sebebiyle konuya daha fazla bir şey yazmayacağım. Basit bir programı kullanamamissiniz. Adamlar numpad olmayanları düşünmeyecek kadar aptal değil. Nasıl kullanıldığını anlattım. Benden bu kadar.

CTRL + Shift + 4 kısmını anlamadım yazmışsınız bu nedenle durumu açıkladım. Evet farkındayım yaptığım hatalar aptalca ama yardıma ihtiyacım var. İyi günler.

Şu an durum bu, silip tekrar yüklesem mi diye düşünüyorum projelerim kayıtlı zaten.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_20230215_133625.png
    Ekran görüntüsü_20230215_133625.png
    38,9 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Ayarlara girip dediğim değeri sıfır yapabilirsiniz. Klavyeden eksi yapamadığınız için inatla artı yapmanıza gerek yok.
Ekran klavyesiyle de yapabilmeniz lazım kısayolu. Kullanılmaz hale getirmişsiniz. Ayarları kaydettiği dosyadan elle değişiklik yapabilirsiniz.

Screenshot_20230215-134226_Chrome.jpg

Ayarlara girip dediğim değeri sıfır yapabilirsiniz. Klavyeden eksi yapamadığınız için inatla artı yapmanıza gerek yok.
Ekran klavyesiyle de yapabilmeniz lazım kısayolu. Kullanılmaz hale getirmişsiniz. Ayarları kaydettiği dosyadan elle değişiklik yapabilirsiniz.

Evet kullanılmaz halde ayarlara vs. giremiyorum yaptığım projeler kayıtlı VSC'yi silsem herhangi bir sorun olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı