Visual Studio Code - Python Extension hata

Mustafa Eroğlu

Kilopat
Daha fazla  
Python 3.7 kurdum PATH işaretledim. Visual Studio Code kurdum ve Python Extension install yaptım ama hata alıyorum. Aldığım hata mesajı şu şekilde:

Kod:
PS C:\Users\Mustafa EROĞLU> & "C:/Users/Mustafa EROLU/AppData/Local/Programs/Python/Python37/python.exe" "c:/Users/Mustafa EROLU/Desktop/main.py"
& : The term 'C:/Users/Mustafa EROLU/AppData/Local/Programs/Python/Python37/python.exe' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program. Check the spelling of the name, or if a path was
included, verify that the path is correct and try again.
At line:1 char:3
+ & "C:/Users/Mustafa EROLU/AppData/Local/Programs/Python/Python37/pyth ...
+   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    + CategoryInfo          : ObjectNotFound: (C:/Users/Mustaf...on37/python.exe:String) [], CommandNotFoundException
    + FullyQualifiedErrorId : CommandNotFoundException

Kullanıcı adımda Türkçe karakter "Ğ" olduğu için dosya yolunda sorun yaratıyor olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    55,5 KB · Görüntüleme: 759
Son düzenleyen: Moderatör:
Dosya yolunda hata var. Kullanı adınızın "Mustafa EROĞLU" olduğunu görüyorum. Hatada ise "Mustafa EROLU" yazıyor. Kullanıcı adınızı "Mustafa EROGLU" yaparsanız en azından, hata düzelecektir.

Sorunu Çözdüm. Python37 uygulamasını kaldırdı. Yeniden kurmak için setup'ı çalıştırdım. Özelleştirme içerisinde; Bütün kullanıcılar için kur seçeneğini seçince; "C/Program Files/Python" yoluna kurum yaptı. PATH içerisinde de kontrol ettim ve sonuç... :)

Kod:
print("Sorunumu Düzelttim.")

Kod:
Microsoft Windows [Version 10.0.18362.356]
(c) 2019 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.

C:\Users\Mustafa EROĞLU>"C:/Program Files/Python37/python.exe" "c:/Users/Mustafa EROĞLU/Desktop/main.py"
Sorunumu Düzelttim.

C:\Users\Mustafa EROĞLU>

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı