Visual Studio "code timeout waiting for debugger connection" hatası

İskender kebap

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bilgisayarım da kodlama öğrenmeye devam etmek istiyordum. Python, Visual Studio code ve uygulama içinde bulunan Python eklentisini indirdim ama kullanamıyorum çıktı almaya çalıştığımda hata veriyor. Çözüm aramaya çalışırken çıktı hatasından ayrı olarak timeout waiting for debugger connection hatasını vermeye başladı.

Eki Görüntüle 596236

Open launch. Json dediğimde böyle bir yer çıkıyor.

Hata 2.png

Ayarlardan düzeltmeye çalıştım yapamadım. Uygulamayı silmeyi denedim yine olmadı..

Bence sorun Visual Studio code programında çünkü CMD veya PowerShell'de çıktı alabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gönderdiğiniz resimdeki şekliyle deniyorsanız launch.json hatalı. 25. satırın bir üstüne boş bir satır açıp } ile bloğu kapatmanız gerekir. Geçerli Python dosyasını debug için aşağıdaki gibi bir launch.json yeterli. Hatta bu dosyayı oluşturmaya bile gerek yok. VS Code direkt debug edebiliyor.
Python:
{
    // Use IntelliSense to learn about possible attributes.
    // Hover to view descriptions of existing attributes.
    // For more information, visit: https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=830387
    "version": "0.2.0",
    "configurations": [
        {
            "name": "Python: Current File",
            "type": "python",
            "request": "launch",
            "program": "${file}",
            "console": "integratedTerminal"
        }
    ]
}

Hocam bu mesajdan önce yabancı kaynaklardan bir şeyler yapmaya çalıştım. Sorun artık çok farklı bir durumda, normal şekilde çıktı alabiliyorum. Ama programın run Python file in terminal kısmı çalışmıyor. Hata hala devam ediyor.

Hata 5.png

Hata 6.png

AppData altındaki python3 yolu yanlış gibi görünüyor. Bendeki yol ... AppData\Local\Microsoft\WindowsApps örneğin.

Cmd konsolda "python3 --version" kodu çalışıyorsa python3 kurulu demektir. Yoksa tekrar kurun. VS
Code settingsde "python.pythonPath" aratıp "C:\Users\ibrahim\AppData\Local\Microsoft\WindowsApps" yolunu girin. Ben debug işini python2.7 den 3.8'e almak için böyle yapmıştım.

Cmd konsolda "python3 --version" kodu çalışıyorsa python3 kurulu demektir. Yoksa tekrar kurun. VS
Code settingsde "python.pythonPath" aratıp "C:\Users\ibrahim\AppData\Local\Microsoft\WindowsApps" yolunu girin. Ben debug işini python2.7 den 3.8'e almak için böyle yapmıştım.
Dediklerinizi yaptım ama hala aynı hatayı alıyorum.
Hocam kaç gündür düzeltmeye çalışıyorum ama kullandığım kaynaklar İngilizce olduğu için anlayamıyorum. Farklı bir yönteminiz var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı