Visual Studio Code ücretli mi?

Selamlar, Python öğrenmeye başlayacağım, nereden başlamalıyım, ücretli bir dil mi? Yani Visual Studio'nun ücretli versiyonları gibi mi yoksa tamamen ücretsiz mi?
Visual Studio Code kullanmayı düşünüyorum, Visual Studio Code ücretli mi? Pyhton'a girişe hangi sürüm ile girmeliyim? Doğru kaynakları nerede bulabilirim? Şimdiden teşekkürler.
Sitesine girsen cevabını alacaksın zaten ücretsiz.

"script-based" kavramını yarattınız hocam tebrikler.

Python, yorumlanan bir betik dilidir. (Script language oluyor İngilizcesi, script-based değil.)
Aslında cevap vermeyecektim ama vereyim bari. Biliyor musun bilmiyorum ama programlamada scripting mantığının olayı kod satırları okunurken bilgisayarın cevap vermesidir. Yani bilgisayar compile edip Assembly'ye çevirmek yerine o anda yorumlar ve cevap verir. Bu yüzden de kodda bir hata olduğunda kod çalışmamazlık yapmaz ve o satırdan önceki kodların sonucu görülür. Senin yorumlama dediğin olay da budur. Yani yorumlama dili (betik dili) veya yorumlama tabanlı (script based) dil demek arasında pek de bir fark yok.

Ezberlenmiş kalıplarda takılı kalmak yerine olayın mantığına odaklanırsak daha verimli olur.

Aslında cevap vermeyecektim ama vereyim bari. Biliyor musun bilmiyorum ama programlamada scripting mantığının olayı kod satırları okunurken bilgisayarın cevap vermesidir. Yani bilgisayar compile edip Assembly'ye çevirmek yerine o anda yorumlar ve cevap verir. Bu yüzden de kodda bir hata olduğunda kod çalışmamazlık yapmaz ve o satırdan önceki kodların sonucu görülür. Senin yorumlama dediğin olay da budur. Yani yorumlama dili (betik dili) veya yorumlama tabanlı (script based) dil demek arasında pek de bir fark yok.

Ezberlenmiş kalıplarda takılı kalmak yerine olayın mantığına odaklanırsak daha verimli olur.
Hocam peki yorumla dili ile yorumlama tabanlı dil arasındaki fark nedir?

Hocam peki yorumla dili ile yorumlama tabanlı dil arasındaki fark nedir?
Fark yok. Sadece söylem farklı :D Yorum tabanlı diye bir kullanım yok normalde, üniversitede bir hocamız bir kere kullanmıştı sanırım ama olayı seri anlatmak için aklıma ilk geleni söyledim.

Fark yok. Sadece söylem farklı :D Yorum tabanlı diye bir kullanım yok normalde, üniversitede bir hocamız bir kere kullanmıştı sanırım ama olayı seri anlatmak için aklıma ilk geleni söyledim.
Anladım hocam. Yorumlama tabanlı deyince temelde yorumlama özelliği var ama bunun haricinde başka bir şey var gibi düşündürüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı