Visual Studio Community vs Visual Studio Code

Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    9

581710

Centipat
Makaleler
2
Arkadaşlar merhaba. Visual Studio Code'a pek hakim değilim. Yakında Linux'a geçmeyi düşünüyorum. Bu yüzden mecburen Visual Studio Code kullanacağım. Aralarındaki farklar nelerdir? C++ ile veya Python ile OpenCV programlayabilir miyim bu IDE ile? Ve sizin tercihiniz nedir?
@Vavien. @Eray T

Arkadaşlar merhaba. Visual Studio Code'a pek hakim değilim. Yakında Linux'a geçmeyi düşünüyorum. Bu yüzden mecburen Visual Studio Code kullanacağım. Aralarındaki farklar nelerdir? C++ ile veya Python ile OpenCV programlayabilir miyim bu IDE ile? Ve sizin tercihiniz nedir?
@Vavien. @Eray T
VS Community bir IDE. Bir IDE bütünleştirilmiş geliştirme ortamı demek. İçerisinde derleyicisinden, hata ayıklayıcısına, bir geliştirme ortamında hemen hemen ihtiyaç duyacağın her plugin var. Yoksa bile mağazadan ekleyebiliyorsun. Kısaca bütün bir deneyim sunuyor.

VS Code ise aşırı gelişmiş bir not defteri. Pluginler aracılığıyla uğraşırsan IDE'ye dönüştürebilirsin. Bir IDE kadar kolay olmaz ama ayarlamak.

Linux'ta VS Code kullanmak zorunda değilsin. QTCreator ve KDevelop C++ desteği sunuyor yanılmıyorsam. CLion var bir de ama CLion ücretli. Ücret ödemk istediğini sanmıyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı