Visual Studio entity Framework modeli tablolar gelmiyor

BatuhanYALIN

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Merhaba, C# MVC proje oluşturmaya çalışıyorum ve entityframework dB first ile model kuruyorum fakat veritabanındaki tablolar model. TT altına class olarak gelmiyorlar. Programı hiç değiştirmedim ve silmedim, geçtiğimiz aylarda sıkıntı yaratmayan program şu anda resimdeki gibi tabloları getirmiyor.
Sorun olan =>

Capture2.JPG

Olması gereken =>

Capture.JPG

İşin garibi ilk resimdeki sorunsuz çalışan modelin olduğu projeye yeniden bir entitydb first modeli ekliyorum ve onda da aynı sorun oluşuyor. Modeli düzgün çalışan veritabanını yeni bir projeye tekrar eklemeyi denedim durum yine aynı oldu. Ve modeli eklediğimde ek olarak bir hata geliyor.

Capture3.JPG

Bu hataya tıklayıp hata metnine gittiğimde de buraya atıyor ve 1. satırı işaretliyor.

Capture4.JPG

Dünden beri çözemedim ve hala çözüm arıyorum, bilen varsa çok yardımcı olmuş olur gerçekten.

Saatler süren çabayla sorunun çözümünü buldum. C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\2022\Professional\Common7\IDE\Extensions\Microsoft\Entity Framework Tools\Templates\Includes\EF6Utility.CS.ttinclude ve EF.Utility.CS.ttinclude içindeki dosyaları notepad++ la açıp "DynamicTextTransformation(object instance)" satırını Ctrl+F ile bularak kod bloğunu;
_instance = instance;
Type type = _instance.GetType();
_write = type.GetMethod("Write", new Type[] { typeof(string) });
_writeLine = type.GetMethod("WriteLine", new Type[] { typeof(string) });
_generationEnvironment = type.GetProperty("GenerationEnvironment");
_host = type.GetProperty("Host");
_errors = type.GetProperty("Errors");
kodlarla değiştirdim ki burada aslında sadece generationEnvironment kodu değişmiş oluyor. İşlemden sonra model altında veritabanına ait tablolar geldi ve sorun kalmadı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı