Visual Studio form ekranını Windows 11 ile optimize etmek

BurakEnes YT

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 / B450M-DRAGON / RTX 2060 / XLRB 16 GB 3200 MHZ / WD BLUE SN570 500 GB
Merhaba. Başlıkta pek istediğimi anlatamamış olabilirim, kusura bakmayın. Benim yapmak istediğim Visual Studio 2022'de bir form oluşturacağım fakat bu formun borderı işletim sistemine göre değişecek. Mesela kullanıcı Windows 11 kullanıyor ise aşağıdaki fotoğraftaki gibi görünecek fakat Windows 10 kullanıyorsa formun kenarları hiç yumuşamayacak, direkt kare bir şekilde görünecek. Formun özellikler kısmındaki formborderstyle özelliğini kullanarak yapmaya çalıştım fakat hiçbir şekilde tam istediğim form styleını vermiyor. Yani kısaca şöyle de diyebilirim: Form ekranını Windows 11 ile optimize etmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim bilen var mı? Söylerse çok sevinirim.

image_2022-10-07_235927534.png

Hocam bunu kapatmak için yazılım bilgisine gerek yok ki. YouTube'da küçük bir araştırma ile bile Windows 10 da ki gibi işletim sistemi köşelerini ayarlayabilirsiniz.

Hocam bunu kapatmak için yazılım bilgisine gerek yok ki. YouTube'da küçük bir araştırma ile bile Windows 10 da ki gibi işletim sistemi köşelerini ayarlayabilirsiniz.

Evet doğru benim yaptığım programı da otomatik köşelerini ayarlamış. Belki özel bir köşe şekli yapar diye yazdım yine de belki işine yarar.

Evet doğru benim yaptığım programı da otomatik köşelerini ayarlamış. Belki özel bir köşe şekli yapar diye yazdım yine de belki işine yarar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bence winaero tweaker yeterli bile hocam baksanıza :D.

Yorumlar rezalet :D

Sorulan soru uygulamanın işletim sistemlerinde farklı görünmesini ayarlamak.

Gelen cevap winaero ahahaha.

Yani tam anlatamadım aslında yanlış anlamış bir kaç arkadaş.

siz baya yanlış anladınız demek istediğim Visual Studio'da formdaki bu
1665180722602.png

üst paneli nasıl kaldırabilirim yani evet biliyorum Visual Studio zaten işletim sistemine göre ayarlıyor ama benim yapmak istediğim bunu kaldırmak. Bu üst tarafı

Evet Visual Studio kenarları yumuşatıyor ama benim yapmak istediğim.

1665180935881.png

Bu üst tarafı'da kaldırmak istiyorum ki.

1665180942022.png

Hem bu şekilde kenarları yumuşak olacak hem de diğer fotoğraf'da ki gibi üst taraflar olmayacak.

Dosya Ekleri

• 1665180870276.png
    1665180870276.png
    36,3 KB · Görüntüleme: 21
  • 1665180903508.png
    1665180903508.png
    133,5 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Boş boş eleştiri yapacağına yardım etmeyi deneyebilirsin mesela?

Cevapladım zaten ahahahah :D

Yani tam anlatamadım aslında yanlış anlamış birkaç arkadaş.

Siz bayağı yanlış anladınız demek istediğim Visual Studio'da formdaki bu Eki Görüntüle 1538189
Üst paneli nasıl kaldırabilirim yani evet biliyorum Visual Studio zaten işletim sistemine göre ayarlıyor ama benim yapmak istediğim bunu kaldırmak. Bu üst tarafı.

Evet Visual Studio kenarları yumuşatıyor ama benim yapmak istediğim.

Eki Görüntüle 1538192

Bu üst tarafı'da kaldırmak istiyorum ki.

Eki Görüntüle 1538193

Hem bu şekilde kenarları yumuşak olacak hem de diğer fotoğraf'daki gibi üst taraflar olmayacak.

Linkteki videoda dediğini 1.01'de yapıyor.

Videonun embedi kapatılmış. Linkini şöyle bırakayım.
https://www.youtube.com/watch?v=16rY8Fw3FyE

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı