Çözüldü Visual Studio ile yapılan projeyi Kaspersky virus olarak algıladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alpigo

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Alanya
Daha fazla  
Meslek
Yazılım İşleri İle Uğraş, Haber Sitesi Yazarı
Yine klasik yaptığım projelerden biriydi bu. Mesajlaşma uygulamam ilk sürümlerinde sorun yoktu ancak sonradan en son eklediğim (1.9.2) ve (1.9.3) sürümlerinde programı çalıştırdığımda veya projemi Debug yaptığımda Kaspersky onu silmeye çalışıyor. İstisnalara ekletiyorum olmuyor, yok say diyorum saymıyor. Sonra bu sürümlerin olduğu dosyayı da buldu ve oradan da sildi. Sadece ilk 3-4 sürümü duruyor. Programı ilk yaparken de bu sorunu yaşamıştım ama sonra kendiliğinden çözülmüştü, aynı zamanda AutoScroll seçeneğini açtığım anda Kaspersky onu da virüs olarak algılıyor. Lütfen birileri yardımcı olsun, yaptığım programlar artık bu hale gelmesin. VirusTotal'e atıyorum sadece 2-3 program buluyor ve onları da araştırdım ve virüs olmayabilirmiş de oradaki yazanlar (Virüs Total'de). Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Buradan mı istisnalara eklediniz? Tüm proje klasörünü ekleyin:

avpui_wA04NH3Pab.png

Eki Görüntüle 924635
Uyarıyı verdikten sonra girdim orada "Çöz" butonunun yanında olan oka basınca İstisnalara Ekle vardı oraya ekledim ancak çözüme ulaşamadım. Dediğiniz yöntemi uygulayacağım olursa yazarım.

Eki Görüntüle 924635
Bu arada Kaspersky Security Cloud kullanıyorum
Önceden trojan ve backdoor diyordu şimdi bazenleri bunu diyor. Kaspersky Security Cloud kullanıyorum.
1615886798480.png

Eki Görüntüle 924635
İşe yaramadı 🙁 Hala virüs olarak algılıyor ve silip duruyor

Kaspersky her şeyi öyle sanıyor.
Ben bi proje yapmıştım adı: Woah! güzel bir tarayıcıydı ve güzeldi sonra 2.34 güncellemesi yayınladım düzenledim yani yeni sürüm çıkarttım ve projeyi debug yaptım kaspersky uyardı bu bir trojandır vb. Sonra hoax generic vb. dedi. Sonra kaspersky sildim KASPER-CONNECT.package diye bi dosya yine uyarılar çıkartmaya başladı. Sorun çözülemeyebilir. İstisna bile soruna çözüm değil...
Yine klasik yaptığım projelerden biriydi bu. Mesajlaşma uygulamam ilk sürümlerinde sorun yoktu ancak sonradan en son eklediğim (1.9.2) ve (1.9.3) sürümlerinde programı çalıştırdığımda veya projemi Debug yaptığımda Kaspersky onu silmeye çalışıyor. İstisnalara ekletiyorum olmuyor, yok say diyorum saymıyor. Sonra bu sürümlerin olduğu dosyayı da buldu ve oradan da sildi. Sadece ilk 3-4 sürümü duruyor. Programı ilk yaparken de bu sorunu yaşamıştım ama sonra kendiliğinden çözülmüştü, aynı zamanda AutoScroll seçeneğini açtığım anda Kaspersky onu da virüs olarak algılıyor. Lütfen birileri yardımcı olsun, yaptığım programlar artık bu hale gelmesin. VirusTotal'e atıyorum sadece 2-3 program buluyor ve onları da araştırdım ve virüs olmayabilirmiş de oradaki yazanlar (Virüs Total'de). Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
agab

Arkadaşlar çözüme ulaştım.

1615908859391.png

İstisnalara eklemek yerine Güvenilir Uygulamaları Belirt yazan butona bastım ve artık çok nadiren virüs sanıyor. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Bu arada Kaspersky Security Cloud kullanıyorum
Önceden trojan ve backdoor diyordu şimdi bazenleri bunu diyor. Kaspersky Security Cloud kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı