Çözüldü Visual Studio projemi açmaya çalışırken Kaspersky trojan algıladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kemânkeş-

Megapat
Makaleler
5
Yer
𐰇𐱅𐰇𐰚𐰀𐰤𐱅𐰇𐰼𐰚𐰃𐰾𐱃𐰀𐰣
Dünyanın en ama en basit projesini YouTube'dan bakarak yapıyordum. Daha sonra test amaçlı start tuşuna bastım. Visual Studio 2019 hata verdi ve başlatmadı. Bundan 10 salise sonra falan Kaspersky ınternet Security, trojan tespit ettiğini söyledi. Sonrasında benden gelişmiş tarama ve ardından sistemi yeniden başlatmak için onay istedi, ben de onay verdim. Kaspersky temizlerken ben de aldığım hatanın ekran görüntüsünü aldım, Paint'e yapıştırdım ama kaydedemedim, tam olarak ne olduğunu hatırlamadığım içinde Windows32 geçen bir hata verdi. Daha sonra tekrar, tekrar, tekrar üst üste aynı hata. Google ile arama yapamadım. Sistem uygulamaları dahil hiçbir program çalışmıyordu, sistem çökmüş vaziyetteydi. Kaspersky işlemleri tamamlayıp sistemi yeniden başlattı ve o sırada yine hata verdi. Sonra sistem yeniden başladı. Sistem açıldığında Windows hata algılama gibisinden bir şey çıktı ama Microsoft uygulaması değildi bu, Kaspersky çalıştırdı. Arka plan fotoğrafı gitti, şu an Kaspersky tam tarama yapıyor. Korsan indirmeyi geçin, bilgisayara hiçbir şey indirmedim. Sizce ne oldu? Kaspersky raporlarını aşağıya bıraktım.

kasperskyrapor.PNG

kasperskyrapor2.PNG

Çözüm
Kodlamada virüs olabilir.
Alakası yok, yanlış bilgi.

@Kemânkeş-
Sezgisel tarama bazen agresif davranıyor Kaspersky'de maalesef. Benim de kendi yazdığım birkaç araç var, farklı vendörlerle kontrol ediyorum. Kaspersky saçma bir şekilde trojan algılıyor, tek yapmak gereken örneğiyle ve kodların bir kısmıyla bildirmek.

Ortalama 1 veya 2 gün içerisinde temiz olarak işaretlenir duruma bağlı olarak.
Kod içeriğini paylaşma şansınız var mı?
Hocam küçükken de yapıyordum nostalji olsun dedim tekrar yaptım. Basit internet tarayıcısı kodları, aklımda kalanla bir şeyler yapmaya çalıştım.
webBrowser1.Navigate(TextBox1.Text)
webBrowser1.GoForward
webBrowser1.GoBack
webBrowser1.Refresh
webBrowser1.Stop
webBrowser1.GoHome
Bunlardan ibaret. Hakikaten de Windows Form App'de Visual Basic ile kodlanmış dünyanın en basit kodu, 10 yaşındaki çocuğa versek yanlışlıkla yazar.

Hocam küçükken de yapıyordum nostalji olsun dedim tekrar yaptım. Basit internet tarayıcısı kodları, aklımda kalanla bir şeyler yapmaya çalıştım.
webBrowser1.Navigate(TextBox1.Text)
webBrowser1.GoForward
webBrowser1.GoBack
webBrowser1.Refresh
webBrowser1.Stop
webBrowser1.GoHome
Bunlardan ibaret. Hakikaten de Windows Form App'de Visual Basic ile kodlanmış dünyanın en basit kodu, 10 yaşındaki çocuğa versek yanlışlıkla yazar.
Ben tam olarak bilmiyorum ancak anlayabilen arkadaşlarım sana yardımcı olur, onun için kodları istedim. Teşekkürler.

Kodlamada virüs olabilir.

@Kemânkeş-
Sezgisel tarama bazen agresif davranıyor Kaspersky'de maalesef. Benim de kendi yazdığım birkaç araç var, farklı vendörlerle kontrol ediyorum. Kaspersky saçma bir şekilde trojan algılıyor, tek yapmak gereken örneğiyle ve kodların bir kısmıyla bildirmek.

Çözüm

@Kemânkeş-

Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı