Çözüldü Visual Studio Python "UTF 8 no encoding declared" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Hocam projeyi IDE içerisinde açın ardından
File -> Advanced Save Options -> Encoding -> UTF-8
bu şekilde çözülmesi lazım.
# -*- coding: utf-8 -*-

PEP 263 -- Defining Python Source Code Encodings burada nasıl yapılacağını anlatıyor.

Sana tavsiyem: Türkçe kullanmaman lazım zaten. Programlama da Türkçe olmaz, Türkçe karakter hiç olmaz. En başından buna alışırsan ilerde zorluk çekmezsin. Türkçe karakter illa kullanacaksın "ı" değil de "i" kullanabilirsin. :)

# -*- coding: utf-8 -*-

PEP 263 -- Defining Python Source Code Encodings burada nasıl yapılacağını anlatıyor.

Sana tavsiyem: Türkçe kullanmaman lazım zaten. Programlama da Türkçe olmaz, Türkçe karakter hiç olmaz. En başından buna alışırsan ilerde zorluk çekmezsin. Türkçe karakter illa kullanacaksın "ı" değil de "i" kullanabilirsin. :)
Programda kullanmıyorum hocam zaten Türkçe programlama denen birşey yok :D
Programlama kısmı halloldu. Sadece mecburen kullanmam gereken bilgilendirme yerlerinde kullanıyorum.

Bak burada UTF-8 yazıyor sende farklı anladığım kadarı ile. Ona tıklayıp Reopen with encoding diyerek çözebilirsin.
Ekran görüntüsü 2021-11-16 191145.png

Eki Görüntüle 1216692
Hocam VS'de daha farklı Python'daki gibi değişmiyor bu.

:D Peki ben bu yazılımı Türkiye'de piyasaya çıkaracaksam?
Hocam bu Visual Studio Code değil ki zaten Visual Studio direkt. Başlık Visual Studio Code olarak girilmiş yanlış olmuş girmişsiniz galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı