Visual Studio TextBox Alanlarının Boş Geçilmemesi

Emre Efe

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba.

Visual Studio 2013de program tarzı bir şey yapıyorum ve bir butona bastığımızda TextBoş alanlarının boş geçilmemesini istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kod:
If TextBox1.Text = "" Then
            MsgBox("Bu alanı boş bırakamazsınız! /technopat", vbCritical, "Hata! / technopat")
        Else
            If TextBox2.Text = "" Then
                MsgBox("Bu alanı boş bırakamazsınız! /technopat", vbCritical, "Hata! / technopat")
            Else
                'buraya yapacağın işlemlerin kodunu ekle. / Mirbey
            End If

End If

Button a çift tıkladıktan sonra bu kodları yapıştır, daha fazla veya daha az textbox varsa aynı şekilde eklersin.

Kod:
If TextBox1.Text = "" Then
        Else
            If TextBox2.Text = "" Then
            Else
                'buraya yapacağın işlemlerin kodunu ekle. / Mirbey
            End If

End If

Button a çift tıkladıktan sonra bu kodları yapıştır, daha fazla veya daha az textbox varsa aynı şekilde eklersin.
Teşekkür ederim deniyorum :) Denedim oldu müsaitseniz bir sorum daha olucak?

Visual studio üzerinden mail yollamak istiyorum yapmak istediğim şu;

Textbox'lara kendi e-posta ve şifremi yazıcam, diğer textbox'a göndereceğim kişinin e-postasını yazıcam ve butona bastığımda yazdığım mesajın gitmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim veya siz kod verecekseniz hangi kodun ne işe yaradığını'da belirtirseniz çok sevinirim her şeyden az buçuk öğrenmeye çalışıyorum oyun-donanım-yazılım vb..

Visual studio üzerinden mail yollamak istiyorum yapmak istediğim şu;

Textbox'lara kendi e-posta ve şifremi yazıcam, diğer textbox'a göndereceğim kişinin e-postasını yazıcam ve butona bastığımda yazdığım mesajın gitmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim veya siz kod verecekseniz hangi kodun ne işe yaradığını'da belirtirseniz çok sevinirim her şeyden az buçuk öğrenmeye çalışıyorum oyun-donanım-yazılım vb..

İnternette bir sürü video var oraya bakarsan daha iyi anlarsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Türkçe de vardır, biraz bak görürsün.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı