Visual Studio'nun hangi sürümlerinde ASP.NET MVC yazılabilir?

Pixel_x

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Notebook'ta 32 GB disk var. Disk alanı az olduğu için Visual Stdio 2010 kurdum. ASP.NET MVC programlama yapmam gerekiyor, bunu VS 2010 ile yapabilir miyim, yoksa daha üst sürümleri mi yüklemem gerekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Visual Studio 2012 ve sonraki çıkan sürümlerde var olduğunu biliyorum. Daha öncesinde varmıydı hiç fikrim yok. Sana önerim Visual Studio 2017 kurman. Çünkü Visual Studio 2017 sürümü öncesi Windows desktop, Web programlama gibi herşeyi yüklerken Visual Studio 2017 neyi istiyorsan sadece onu yüklüyor. İndirmek istersen buradan İndirmeler | IDE, Code ve Team Foundation Server | Visual Studio indirebilirsin..

Visual Studio 2012 ve sonraki çıkan sürümlerde var olduğunu biliyorum. Daha öncesinde varmıydı hiç fikrim yok. Sana önerim Visual Studio 2017 kurman. Çünkü Visual Studio 2017 sürümü öncesi Windows desktop, Web programlama gibi herşeyi yüklerken Visual Studio 2017 neyi istiyorsan sadece onu yüklüyor. İndirmek istersen buradan İndirmeler | IDE, Code ve Team Foundation Server | Visual Studio indirebilirsin..
Hafıza az. Birde notebook gücü düşük.

Disk konusunda diyorsan Visual Studio 2017 senin için en iyisi olacak. Çünkü benim bilgisayarda da 60 gb disk var. Ben de Visual Studio 2017 kullanıyorum. Diğer özellikleri konusunda diyorsan sistem gereksinimi minimum 2 gb ram ve 1.8 ghz çift çekirdekli herhangi bir bilgisayar da çalışır. Bu özellikler intel core 2 duo olan bir makina da çalışır anlamına geliyor.

Eğer Asp.Net MVC 5 yerine ASP.Net Core MVC'de programlama yapabilirim diyorsanız hafif ve hızlı olan Visual Studio Code ürününü kullanabilirsiniz. Ben de şahsen bu editörü kullanıyorum. Oldukça memnunum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı