Vitamin desteği kullanıyor musunuz?

Halil1905

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Spor yapan arkadaşlar, ek olarak vitaminler alıyor musunuz? Yoksa sadece besinlerden aldıklarım bana yeter diyor musunuz? Vitamin kullanmadan önce doktora gidip test yaptırdınız mı?

Hocam ben bir ara arjinin ve kreatin kullandım kısa sürede 10 gün gibi etkisini de gördüm ama tavsiye etmiyorum. Uzun vadede böbreklerine zarar. Ne yaparsan yap istersen soğan ekmek ye ama vitamin hap toz falan kullanma. İmkanın iyiyse tavuk pilav kırmızı et patates devam yoksa bile olduğu kadarıyla yap ama doğal yap.

4 senedir kullanıyorum arada bir testler yaptırdım hiçbir sorun çıkmadı.
Diğer eleman boş yapmış, takviyeyi kullanmasını bilmeyip bir şey olunca supplemente laf atanlardan.

Şu anda eczacıbaşının multivitaminini kullanıyorum ben, test falan yaptırmadım çünkü yediklerimden doğru düzgün vitamin aldığımı sanmıyorum. Tabii ki işin doğrusu testini yaptırarak bakmak.

Ama yararlı bir takviye. Saçma sapan supplementlerdense multivitamin tercih edilebilir.

Çeşitli Supplement kullanırım hiç endişe etmem ama nedense Vitamin ve Mineral konusunda endişelerim olur. Biraz daha araştırıp soruşturacağım ardından Multivitamin ve Omega 3 almayı düşünüyorum. Test için doktora gitmeye üşeniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı