Vitamin eksikliği nasıl giderilir?

Gittim ilaç verdi sadece onun dışında hatırlamıyorum çok.
Bol bol tam tahıllı gıdalar tüketin. C vitamini için meyve sebze muhakkak tüketilmeli. Demir için de kırmızı et, yeşil mercimek, nohut falan tüketilmeli diye biliyorum. Yemeklerden hemen sonra çay falan içmeyin. Demir emilimini engelliyor çünkü.
Meyveyi de ya yemeklerden önce ya da yemeklerden 2 3 saat sonra tüketin maksimum fayda için.

Bunu bilse bilse kim bilir biliyor musun? Doktor diye varlıklar var, hastane diye özel dungeonlarda spawn oluyorlar. Onlar belki bilir.

Git bir kan tahlili daha yaptır. İlaç kullanıyorum ama odak sorunlarım var de.

Yani bilmiyorum ilaç kullanmama rağmen bu sorunlar devam etti randevu almak vs de çok uzun sürüyor kalmış şurada 1 ay nasıl daha sağlıklı bir şekilde çalışırım onu sormak için açtım konuyu teşekkür ederim tavsiyen için.
Bol bol tam tahıllı gıdalar tüketin. C vitamini için meyve sebze muhakkak tüketilmeli. Demir için de kırmızı et, yeşil mercimek, nohut falan tüketilmeli diye biliyorum. Yemeklerden hemen sonra çay falan içmeyin. Demir emilimini engelliyor çünkü.
Meyveyi de ya yemeklerden önce ya da yemeklerden 2-3 saat sonra tüketin maksimum fayda için.

Teşekkür ederim tavsiyelerin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı