C# Viusal Studio hata ayıklama işlemine başlayamıyor hatası

verakarma

Centipat
Daha fazla  
Neyi değiştirirsem değiştireyim bu hatayı alıyorum. Konumu tekrar ayarladım hatta sildim tekrar kurdum fakat böyle oldu. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Ekran Görüntüsü (1501).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kodunuzda hata olduğundan dolayı kod düzgün derlenememiş ve .exe çıktısı alınamamış. Bundan dolayı da breakpoint koyup hata ayıklama işlemine başlanamamış.
C#:
Console.WriteLine("Mel");
WriteLine fonksiyonundan sonra yadırmak istediğiniz şey bir değişken değilse çift tırnak içine almanız gerekiyor.

Kodunuzda hata olduğundan dolayı kod düzgün derlenememiş ve .exe çıktısı alınamamış. Bundan dolayı da breakpoint koyup hata ayıklama işlemine başlanamamış.
C#:
Console.WriteLine("Mel");
WriteLine fonksiyonundan sonra yadırmak istediğiniz şey bir değişken değilse çift tırnak içine almanız gerekiyor.
Tanımsız değişken hatası vermemiş ki, exenin yolunu bulamıyor. Yani derleyici exeyi derlemiş ama çalıştıramıyor. Antivirüs programı varsa exeyi silmiş olabilir.

Ya da derleyici hata verince devam etme seçeneğine hayır demiş ve IDE eski kodu çalıştırmaya çalışıyor olabilir. Exe olmadığı için de hata veriyor.

Tanımsız değişken hatası vermemiş ki, exenin yolunu bulamıyor. Yani derleyici exeyi derlemiş ama çalıştıramıyor. Antivirüs programı varsa exeyi silmiş olabilir.
Ekranın altındaki hata çıktısını dikkatle inceleyin.
1700054748017.png

Ekranın altındaki hata çıktısını dikkatle inceleyin.
Eki Görüntüle 2016110
Tamam sonradan yazdım da alıntıya girmemiş, muhtemelen hataya devam etme demiş ve eski exe yi açmaya çalışmış ancak exe olmadığından dosya bulunamıyor hatası veriyor. Düzgün bir şekilde derledikten sonra denemesi lazım. Aynı yola çıkıyor yani dediklerimiz.

Geri
Yukarı