Vivaldi deneyimim

~Vivaldi deneyimim

ön bilgilendirme
Bu konu rehber sayılır mı bilmiyorum. Sadece bir inceleme sayılabilir.

indirme
Bazı bilgiler sayfada mevcut. Ayrıca aynı sayfadan hem Android hem de Windows için indirme yapabilirsiniz.
İndirme Linki

tasarım
Birden çok tema mevcut. Solda bir menü var, not, geçmiş gibi özelliklere erişebiliyorsunuz.
İstediğimiz çoğu şeyi kişiselleştirebiliriz.
Temalar:

Screenshot_1.png

Görünüm:

Screenshot_2.png

özellikler
Notlar özelliği, dahili reklam engelleyici, özelleştirilebilir kısayollar, favori uygulamalarınızı sağ menüye ekleyebilme özelliği.

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Vivaldi hesabı

Hakkında pek bir bilgim yok fakat eşitleme vs. özellikler için bir 'Vivaldi hesabı' oluşturabilirsiniz.

adres çubuğu ayarları
İstediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz, alan adı tamamlama, eklenti görünürlüğü gibi ayarlar mevcut.

Screenshot_5.png

gizlilik ayarları
En sevdiğim özellik! Dahili reklam engelleyici'nin engelleme seviyesi, web sitelerine beni izleme isteği gönderme vs.

Screenshot_6.png

daha sonra ilgiye göre çok derin bir şekilde açıklamayı düşünüyorum, bu sırada bende daha fazla öğreneceğim.

genel görünüm.

Genel Görünüm.png

Kısa bir konu oldu, daha önce böyle konu açmadım. Bilgisizliğimi görmezden gelin lütfen. Kendimi ve sizleri seviyorum 🥰

Son düzenleyen: Moderatör:
Chrome'daki yer imlerini aktarabiliyorsak geçmeyi düşünüyorum, artık RAM'im can çekişmesin, Chrome RAM'i katlediyor çünkü.

Artık bu RAM'i fazla tükettiğini iddia edenlere yanlış bilgi uyararısı verilmesi gerek. Gayet makul seviyede bellek tüketiyor. Eskide kalan bir RAM mevzusu hala nasıl devam ediyor anlamadım gitti. Bu forumda da tarayıcı işlerinden anlayan arkadaşlarda söyledi bunu üstelik.
Vivaldi bende 1 GB üstü RAM tüketirken Google Chrome aynı sekmeler açıkken yarısı kadar bellek tükettiğini görmüştüm zamanında.
Şunu belirteyim Vivaldi'nin yan çubuğa WhatsApp Instagram sitelerini entegre etmiştim. RAM kullanımında etkisi olmuş olabilir.

Son düzenleme:
Artık bu RAM'i fazla tükettiğini iddia edenlere yanlış bilgi uyararısı verilmesi gerek. Gayet makul seviyede bellek tüketiyor. Eskide kalan bir RAM mevzusu hala nasıl devam ediyor anlamadım gitti. Bu forumda da tarayıcı işlerinden anlayan arkadaşlarda söyledi bunu üstelik.
Vivaldi bende 1 GB üstü RAM tüketirken Google Chrome aynı sekmeler açıkken yarısı kadar bellek tükettiğini görmüştüm zamanında.
Şunu belirteyim Vivaldi'nin yan çubuğa WhatsApp Instagram sitelerine entegre etmiştim. RAM kullanımında etkisi olmuş olabilir.

Çok haklısınız hocam. Bununla ilgili bir konum bile var.
Şu anda Vivaldi kullanıyorum biraz fazla RAM tüketmekte fakat o kadar sorun olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı