Vivaldi Tarayıcı

frkylmz

Hectopat
Merhaba, Uzun süredir Vivaldi tarayıcıyı kullanıyorum fakat son günlerde bulanıklık sorunu yaşıyorum. Vivaldi Forumuna da yazdım ve Ayarlar > Web Sayfaları > Donanım Hızlandırmasını Kullan'ı inaktif etmem gerekiyomuş. Aktifken inaktif ettim ve buu sorunu bu şekilde çözdüm ama bilgisayarda video izlerken yavaşladığını hissettim. Donanım ivmesinin tam olarak ne gibi bir faydası var? Bu özellik açık mı kalmalı yoksa kapalı mı?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-01-27 at 01.12.06.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-27 at 01.12.06.jpeg
    75,1 KB · Görüntüleme: 174
  • WhatsApp Image 2021-01-27 at 01.17.48.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-27 at 01.17.48.jpeg
    91,1 KB · Görüntüleme: 154
Hocam bende Vivaldi kullanıyorum, şu an dahil.

Programda bir sıkıntı yok, sisteminiz ağır yükte çalışıyorsa videolar yavaşlıyormuş gibi oluyor. Bilgisayarım kötü ve o sorun bende yıllardır var.

Biliyorum pek yardımım dokunmadı, silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsin.

Merhaba, Uzun süredir Vivaldi tarayıcıyı kullanıyorum fakat son günlerde bulanıklık sorunu yaşıyorum. Vivaldi Forumuna da yazdım ve Ayarlar > Web Sayfaları > Donanım Hızlandırmasını Kullan'ı inaktif etmem gerekiyomuş. Aktifken inaktif ettim ve buu sorunu bu şekilde çözdüm ama bilgisayarda video izlerken yavaşladığını hissettim. Donanım ivmesinin tam olarak ne gibi bir faydası var? Bu özellik açık mı kalmalı yoksa kapalı mı?
Donanım ivmesi, parçaların kullanımını arttırarak(sanırım GPU) hızlanmasına yardımcı olur. Açık veya kapalı olması, sizin sistem gücünüze bağlı.

Donanım hızlandırma, videoları vb. GPU ile çalıştırmaya zorlar. Bu arada sorununa büyük oranda neden olan şey, işlemciye gömülü GPU ayarlarının sorunlu olması. Buna genellikle Intel ekran kartlarında, resimde gösterdiğim ayarı açmak neden oluyor. Eğer bu ayar açıksa kapatın ve sistemi yeniden başlatın. Ayrıca sürücü güncellemesi yapmanız da sorununuzu çözebilir.

Screenshot_3.png

Donanım hızlandırma, videoları vb. GPU ile çalıştırmaya zorlar. Bu arada sorununa büyük oranda neden olan şey, işlemciye gömülü GPU ayarlarının sorunlu olması. Buna genellikle Intel ekran kartlarında, resimde gösterdiğim ayarı açmak neden oluyor. Eğer bu ayar açıksa kapatın ve sistemi yeniden başlatın. Ayrıca sürücü güncellemesi yapmanız da sorununuzu çözebilir.

Eki Görüntüle 854276
Öncelikle yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ederim. Intel UHD Graphics 630 var bilgisayarımda. 16 gb ram, 1050ti ekran kartlı, i7-8750H 2.20 GHZ özelliklere sahip bir laptop. Sürücü güncelleştirmesi gelmiş güncelledim hemen. Intelin arayüzü değişmiş sanırım kurcaladım ama bulamadım. Fotoğraftaki arayüzü bulamadığım için o ayarı kapatamadım. Güncelleyince sorun çözülür sandım ama hala devam ediyor. Donanım hızlandırmayı kapattığımda sayfa o kadar yavaş akıyor ki gerçekten sinirlerimi bozdu bu olay. 2-3 gündür bu sorunla karşı karşıyayım. Tarayıcıya o kadar alışmışım ki bırakamıyorum da :). Umarım sorun herhangi bir güncellemeyle hallolur. Tekrardan teşekkürler herkese :)

Uygulamanın ekran sekmesinden, ekran görüntüsü atarsanız hangisi olduğunu söyleyebilirim.

Merhaba. Vivaldi tarayıcıyı yeni kullanıyorum, sayfa çevirisini bulamadım. Bilen biri varsa yardımcı olabilir mi?

Geri
Yukarı