Vivaldi vs Firefox vs Chrome

Geliştirici

Decipat
Makaleler
1
Herkese merhaba! Laptop kullanıcısıyım ve kendime fazla RAM kullanmayan, performanslı ve hızlı bir tarayıcı arıyorum. Aklıma Chrome, Firefox ve Vivaldi geldi. Geri kalanlar ( Brave, Opera GX, MS Edge) zaten kullandım. Şu anda da halihazırda Brave kullanıyorum ve bir yere kadar artık sıktı. Sizler ne kullanmamı önerirsiniz? İyi Sosyaller!

Not: 4 GB RAM ve 128 GB SSD'e sahibim.

Firefox + uBlock Origin + uMatrix (gelişmiş kullanıcılar için) + h264ify.

Eklentiler ne alaka diye soracaksanız reklamları engelleyip gereksiz işlemci ve internet kullanımı önlemek ve Youtube'u h.264 kullanmaya zorlayarak ekran kartı hızlandırıcılarından daha iyi faydalanmak.

Eklentiler ne alaka diye soracaksanız reklamları engelleyip gereksiz işlemci ve internet kullanımı önlemek ve Youtube'u h.264 kullanmaya zorlayarak ekran kartı hızlandırıcılarından daha iyi faydalanmak.
Bu eklentiler chrome için de geçerli mi hocam?

Sizin PC ile ilgili bir sorun olabilir.

Ben Brave kullanıyorum memnunum ama siz zaten onu kullanıyormuşsunuz. Önerim Firefox.

Brave veya Chrome'da olmuyor hocam. Sorun Firefox'da. Benim RAM 4 GB yani, 16 GB olan cihaz da saatte bir degil 5 saatte bir sıkışıp crash yer.

Cok iyi bir kombo, caldim.

Brave veya Chrome'da olmuyor hocam. Sorun Firefox'da. Benim RAM 4 GB yani, 16 GB olan cihaz da saatte bir degil 5 saatte bir sıkışıp crash yer.
Ben eskiden Firefox kullanırdım, Firefox 98'e kadar. Hiç çökme olmamıştı. RAM ile alakalı değil pek. Paket bozuk ya da bir şeyler Firefox'u bozuyor.

Neyse konuya gelince Vivaldi daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı