Custom ROM Vivo Y22s GSI ROM nasıl yüklenir?

kedy69_85

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba, elimde Vivo Y22s telefonu var ve bu cihazın Android'i resmen akılsız akıllı gibi. Amacım ise GSI ROM ile telefonu düzgün, saf bir Android'e çeviresim var. Bu aşamaları pek bilmem çünkü cihazda TWRP, root yok ve bl kilidi kapalı. ADB ile sideload yapılıyormuş galiba tam bilmiyorum yapabilen ve tecrübeli bir arkadaş cevap verirse sevinirim. Ayrıca çöker mi bunu da merak ediyorum yani risk alasım yok. Cihazın treble infosu ise System-ARM64_ab. İmg. Xz olarak gösteriyor. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bootloader açın. Ve Fastboot üzerinden kurun.

Bootloader açın. Ve Fastboot üzerinden kurun.
Cevap için teşekkürler. Bootloaderi nasıl açarım ve risk var mıdır bootloop veya brick gibi?

Cevap için teşekkürler. Bootloaderi nasıl açarım ve risk var mıdır bootloop veya brick gibi?

Bazı Cihazlarda OEM açtıktan. Sonra Fastboot üzerinden açılıyor. Yanlış yapmadığınız Sürece brick olmaz. Bootloop ise Vendor/Kernel Uyumsuzluğunda olabilir. Başka ROM kurarsın sorun düzelir.

Bazı Cihazlarda OEM açtıktan. Sonra Fastboot üzerinden açılıyor. Yanlış yapmadığınız Sürece brick olmaz. Bootloop ise Vendor/Kernel Uyumsuzluğunda olabilir. Başka ROM kurarsın sorun düzelir.
Anladım. Cevaplarınız ve hızlı yazmanız için çok teşekkürler önerdiğiniz system-arm64_ab.img.xz GSI ROM'u varsa atar mısınız yanlış indiririm diye korkuyorum.

OEM zaten ayarlar üzerinden açık. Fastboot'da ise hangi komutu kullanacağım?

Anladım. Cevaplarınız ve hızlı yazmanız için çok teşekkürler önerdiğiniz System-ARM64_ab. İmg. Xz GSI ROM'u varsa atar mısınız yanlış indiririm diye korkuyorum.

OEM zaten ayarlar üzerinden açık. Fastboot'da ise hangi komutu kullanacağım?

crDroid öneririm.
ARM64 bgn olan Google servisleri barındırıyor. Bvn olan ise vanillia (sade).

crDroid öneririm.
Hmm, Elixir gibi daha nazik bir Android var mı peki?

crDroid öneririm.
Hocam bir GSI buldum tam istediğimden Files kısmındaki ProjectElixir-4.1 adlı dosyayı indireceğim cihazıma uyumlu mudur?

@Heribert Yavuz Verdiğiniz konudaki gibi fastboot oem unlock yazınca FAILED dedi başka yöntem yok mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı