J7 Pro GSI ROM nasıl yüklenir?

Orangefox Recovery hiç kullanmadım. İçerisinde ROM'u flashlayabileceğin bir menü olması gerek. Files altından yüklediğin ROM dosyasını seç. Flash de.

Orangefox Recovery hiç kullanmadım. İçerisinde ROM'u flashlayabileceğin bir menü olması gerek. Files altından yüklediğin ROM dosyasını seç.

TWRP ile aynı neredeyse, deniyorum fakat vendor bağlanamadı hatası veriyor.
Bu videonun son kısımlarında nasıl yükleneceğini gösteriyor ama bende işe yaramadı.
Video

Son düzenleyen: Moderatör:
J730F 2017 model telefonuma gsi ROM yüklemek istiyorum. Şu an Custom ROM kullanıyorum Oxygen OS işletim sisteminin gsi dosyasını indirdim. Nasıl kullanacağım hakkında bilgisi olan var mı?

Site bu: DOWNLOAD OXYGEN OS PORT FOR ANDROID PHONES

@ichbinahmet

Bu attığına s-gsı deniyor bir de 2019 Build'i, kullanmanızı önermem gidip phh Gsi'i kullanabilirsin.
Mesela crdrom var crdroid 7.X portluyor adam gsı olarak, çok kaliteli yapıyor.
Android 11 Exynos 7870 üzerinde biraz buglu kullanmak sana kalmış ama Android 10 olarak crdroid 6.18 kullanabilirsin XDA üzerinde geliştirici paylaşmış, aylık güncellemeler getiriyor, kamera bugları var birkaç tane o kadar.

Özellikle S-GSI kullanmanızı önermem çok buglı oluyorlar ve telefon ara sıra kendini yeniden başlatıp duruyor.

Bu attığına s-gsı deniyor bir de 2019 Build'i, kullanmanızı önermem gidip phh Gsi'i kullanabilirsin.
Mesela crdrom var crdroid 7.X portluyor adam gsı olarak, çok kaliteli yapıyor.
Android 11 Exynos 7870 üzerinde biraz buglu kullanmak sana kalmış ama Android 10 olarak crdroid 6.18 kullanabilirsin XDA üzerinde geliştirici paylaşmış, aylık güncellemeler getiriyor, kamera bugları var birkaç tane o kadar.

Özellikle S-GSI kullanmanızı önermem çok buglı oluyorlar ve telefon ara sıra kendini yeniden başlatıp duruyor.
Açıklamanız için teşekkürler. GSI Kurmak için vendor falan flaşlamam gerekiyor mu ve hangi kurtarma önerirsiniz?

J730F 2017 model telefonuma gsi ROM yüklemek istiyorum. Şu an Custom ROM kullanıyorum Oxygen OS işletim sisteminin gsi dosyasını indirdim. Nasıl kullanacağım hakkında bilgisi olan var mı?

Site bu: DOWNLOAD OXYGEN OS PORT FOR ANDROID PHONES

@ichbinahmet

Bootloader kilidini açman öncelikle bildiğim kadarıyla Odin gibi programlar kullanılıyor Samsung'larda ve Samsung telefonlarda ROM kurmak tam bir işkence Samsung telefonumu 1 haftada zor rootlamıştım.

Yanılmıyorsam Oem kilidi ve bootloader aynı şey oluyor. Geliştirici seçeneklerinden aktif ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıklamanız için teşekkürler. Gsı kurmak için vendor falan flaşlamam gerekiyor mu ve hangi kurtarma önerirsiniz?

Crdroid 6.18 flaşlayın vendor ve ınternal Storage hariç her şeyi wipelayın sonra gsı ve kerneli flaşlayın. Yeniden başlatıp sisteme girebilirsiniz.

Crdroid yerine direk h-vendor var ama stabilite ve lag açısından sorun yaratıyor.
Bootloader kilidini açman öncelikle bildiğim kadarıyla Odin gibi programlar kullanılıyor Samsung'larda ve Samsung telefonlarda ROM kurmak tam bir işkence Samsung telefonumu 1 haftada zor rootlamıştım.

Evet Bootloader'i açtıktan sonra her şey kolay zaten ilk yapmaya başladığın zamanlar zor gelebiliyor.

Geri
Yukarı