VMware iç IP dışarıdan erişim

Enemy Supoted

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524073063
Merhaba;
Bir kurulum üzerinde çalışıyorum. Bunun için VMware kurdum. İçte olan IP'yi dışarı alamıyorum. Modemde portları açtım. Ubuntu server kurdum. Ama yerelde erişimi alıp dışarıdan dış IP ile erişmek istiyorum. NAT yaptım olmadı. Bridge yaptım olmadı. Güvenlik duvarından port açtım. Port kapalı olarak gösterdi. Modemde açık dış IP ile iç makine görüyor.

Sanal makineye aynı LAN'daki başka bir cihaz üzerinden erişebiliyor ama port yönlendirme yapmanıza rağmen internet üzerinden erişemiyorsanız büyük ihtimal CGNAT ile internete bağlanıyorsunuz.
CGNAT ile internete bağlanıyorsanız başkaları ile aynı IP adresini paylaştığınız için port yönlendirme yapamazsınız. Sadece bazı bölgelere dinamik IP veriyor TT. TT size dinamik IP vermiyor ise statik IP almanız gerek.

Sanal makineye aynı LAN'daki başka bir cihaz üzerinden erişebiliyor ama port yönlendirme yapmanıza rağmen internet üzerinden erişemiyorsanız büyük ihtimal CGNAT ile internete bağlanıyorsunuz.
CGNAT ile internete bağlanıyorsanız başkaları ile aynı IP adresini paylaştığınız için port yönlendirme yapamazsınız. Sadece bazı bölgelere dinamik IP veriyor TT. TT size dinamik IP vermiyor ise statik IP almanız gerek.

Superonline kullanıyorum. Statik IP almam lazım sanırım. Bakalım problemi çözecek mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı