VMware içindeki macOS aşırı hızlı

Yer
Çorum
Daha fazla  
Arkadaşlar, Windows 10 içine deneme amaçlı macOS Catalina kurdum. O çökünce bir kere daha kurdum ve bu aşırı hızlı oldu. 128 MB ekran kartımı verdim, 9 GB falan RAM verdim. (Ana makinemde 12 GB RAM takılı.) durumumdan yakınmıyorum, tersine mutluyum fakat sanal makinenin neredeyse ana makine ile aynı hızda olması, ayrıca daha çok keyif vermesi anormal değil mi? Şu an video izlerken biraz ses, görüntü sıkıntısı var ama o da zaten uyumluluk ile alakalı galiba. Ayrıca yazıcımın sürücülerini de indirdim. Yazdırma da yapıyor saniyesinde sürücü de çalışıyor. Sanki MacBook, Apple kimliğim de var. Bilgisayarı sırf MacOS'u açmak için kullanıyorum bazı durumlarda. Yani bana anormal geldi ama güzel bir şey. Herkese de VMware öneririm böyle olacaksa eğer. iPhone olmamasına rağmen bende Apple kimliğimi de sorunsuz kullanmaktayım.

Dediginiz olay MacOS'te de Parallels sayesinde oluyor. Ana makine icinde gibi akici bir sekilde Windows ve Linux kullanabilirsiniz. Hatta Parallels tekniksel olarak oyunlari bile oynatiyor. Ana makine ile ne yapiyorsaniz cogunu rahatlikla Parallels ile de yapabilirsiniz. Windows için yok. Ama ben Bootcamp tercih ediyorum.

Hatta Parallels tekniksel olarak oyunlari bile oynatiyor. Ana makine ile ne yapiyorsaniz cogunu rahatlikla Parallels ile de yapabilirsiniz. Wi
Dediginiz olay MacOS'te de Parallels sayesinde oluyor. Ana makine icinde gibi akici bir sekilde Windows ve Linux kullanabilirsiniz. Hatta Parallels tekniksel olarak oyunlari bile oynatiyor. Ana makine ile ne yapiyorsaniz cogunu rahatlikla Parallels ile de yapabilirsiniz. Windows için yok. Ama ben Bootcamp tercih ediyorum.
şuan Windows içinde macOs kullanmaktayım ve sonuç olarak bunu beklemiyordum.Windowsta da oluyor yani macOs sistemini sanki anamakine yazılımı gibi kullanmak.

Bende tam tersine her şeyi kurmama rağmen aşırı kasıyordu, ekran yırtılmaları oluyordu. Sisteminizdeki bileşenleri merak ettim.
SİSTEMİM VE EKİPMANLARIM;
İşlemci: Intel Core i5 8250u (8.nesil)
Ekran kartı 1: Intel (r) UHD Graphics 620.
Ekran kartı 2: AMD Radeon (tm) 530.
RAM: Crucial Technology 12 GB DDR4.
SSD: SATA (256 GB)
Anakart(motherboard):lenevo lnvnb161216.
Chipset: Kaby Lake.
Mouse:A4TECH G3-220N
Taşınabilir Disk: Usb 3.0 Wd Elements 1TB Disk
(Laptop modelim:Lenevo V-130 15IKB(İçine eklenti yapılmış Radeon 530 ve 4 gb ram eklenmiş versiyon))
Sistemim öyle çok iyi birşey değil ama,nedense iyi çalışıyor hocam.
macOS her sistem bileşeniyle uyumlu değil. Sorulduğu gibi sistem bileşenleriniz tam olarak nedir?
SİSTEMİM VE EKİPMANLARIM;
İşlemci: Intel Core i5 8250u (8.nesil)
Ekran kartı 1: Intel (r) UHD Graphics 620.
Ekran kartı 2: AMD Radeon (tm) 530.
RAM: Crucial Technology 12 GB DDR4.
SSD: SATA (256 GB)
Anakart(motherboard):lenevo lnvnb161216.
Chipset: Kaby Lake.
Mouse:A4TECH G3-220N
Taşınabilir Disk: Usb 3.0 Wd Elements 1TB Disk
(Laptop modelim:Lenevo V-130 15IKB(İçine eklenti yapılmış Radeon 530 ve 4 gb ram eklenmiş versiyon))
Sistemim öyle çok iyi birşey değil ama,nedense iyi çalışıyor hocam.
Bu da görüntüsü ram işlemci vb. yazıyor orada.
Ekran Resmi 2021-04-23 13.47.41.png

Sanal işletim sistemini Big Sur'a yükseltebiliyor musunuz?

Yükseltmeyi denedim, ve olan kötü oldu. Bir daha da bu kadar hızlı bir alete Big Sur güncelleme yapmaya kalkmam. Ama Big Sur ISO ile Big Sur kurmakta sıkıntı olmaz. Ama bu hıza ulasamam çünkü Big Sur daha ağır buyurun iste ben güncelledim ve olanlar bunlar;

Arkadaşlar, Windows 10 içine deneme amaçlı macOS Catalina kurdum. O çökünce bir kere daha kurdum ve bu aşırı hızlı oldu. 128 MB ekran kartımı verdim, 9 GB falan RAM verdim. (Ana makinemde 12 GB RAM takılı.) durumumdan yakınmıyorum, tersine mutluyum fakat sanal makinenin neredeyse ana makine ile aynı hızda olması, ayrıca daha çok keyif vermesi anormal değil mi? Şu an video izlerken biraz ses, görüntü sıkıntısı var ama o da zaten uyumluluk ile alakalı galiba. Ayrıca yazıcımın sürücülerini de indirdim. Yazdırma da yapıyor saniyesinde sürücü de çalışıyor. Sanki MacBook, Apple kimliğim de var. Bilgisayarı sırf MacOS'u açmak için kullanıyorum bazı durumlarda. Yani bana anormal geldi ama güzel bir şey. Herkese de VMware öneririm böyle olacaksa eğer. iPhone olmamasına rağmen bende Apple kimliğimi de sorunsuz kullanmaktayım.
Anormal değil. Bende olsa anormal derim. 😂

Anormal değil. Bende olsa anormal derim. 😂
Sanal işletim sistemini Big Sur'a yükseltebiliyor musunuz?
Hocam, sıfırdan Big Sur kurulumu yaptım ve halen şoktayım. Catalina'dan çok daha hızlı. Benim PC çok ilginç gerçekten Hackintosh kursam böyle olmaz. Neyse de sorun yükseltmedeymiş dostlar. Bilgisayarınıza Big Sur ise ile baştan sanal makine oluşturarak yüklemek en iyisi. @Yiğit Gençer @Flakko
Ekran Resmi 2021-04-30 19.32.05.png

Geri
Yukarı