VMware Kali Linux, ZyXEL NWD2105 USB'yi görmüyor

Bir de VirtualBox'ı dene belki onda çalışır. Son care olarak da şunu deneyebilirsin USB bellek kullanıp boot edebilirsin Kali Linux'u o zaman her iki Wi-Fi adaptörünü de hem dahili olanı hem de harici olanı kullanabilirsin VMware böyle sorunlar çıkarıyor maalesef.
Kardeşim senin adaptörün chipseti ralink RT3070 buymuş ona uygun GitHub'ta bir driver buldum istersen bir dene aşağıdaki kodu sırasıyla terminale yapıştırıp enter yap bittikten sonra makineyi rebootla USB tekrar takıp dene.

[CODE title="Kod" highlight="7"]sudo apt-get install linux-headers-$(uname -r)
git clone https://github.com/alfmel/mt7601.git
cd mt7601/src
make.
mkdir -p /etc/Wireless/RT2870STA/
cp RT2870STA.dat /etc/Wireless/RT2870STA/
insmod os/linux/mt7601Usta.ko[/CODE]

Son düzenleme:
Bir de VirtualBox'ı dene belki onda çalışır. Son care olarak da şunu deneyebilirsin USB bellek kullanıp boot edebilirsin Kali Linux'u o zaman her iki Wi-Fi adaptörünü de hem dahili olanı hem de harici olanı kullanabilirsin VMware böyle sorunlar çıkarıyor maalesef.
Kardeşim senin adaptörün chipseti ralink RT3070 buymuş ona uygun GitHub'ta bir driver buldum istersen bir dene aşağıdaki kodu sırasıyla terminale yapıştırıp enter yap bittikten sonra makineyi rebootla USB tekrar takıp dene.

cd mt7601/src
make.

İlk önce driverı bir deneyeyim teşekkürler.
VirtualBox'ı kullandım onda da aynı sorun var.
USB bellek dediğin VMware'in içinden mi USB ile boot edeyim yoksa Windows 10 haricinde bir işletim sistemi daha mı kur diyorsun.

Kali Linux'un ISO'sunu USB belleğe Rufus ile yazdırıp BIOS'tan USB'yi şeçip boot et kurmana gerek yok direk USB üzerinden çalışır Kali yapamazsan video bırakıyorum ona da bakarsın
Video

cd mt7601/src
make.
bu kodu denedim
insmod: ERROR: could not load module os/linux/mt7601Usta.ko: No such file or directory
bu hatayı aldım en sonunda ne olduğunu çözemedim
En son çare Live bootu deneyeyim öyle daha mantıklı olur galiba
Extra kurmam gerekmiyor değil mi?
USB takılıyken boot edip takılı değilken Windows'a girebilirim yani
Sanal makinelerle uğraşmaktan sıkıldım

Bu kodu denedim.
İnsmod: Error: Could not load module os/linux/mt7601Usta.ko: no such file or directory.
Bu hatayı aldım en sonunda ne olduğunu çözemedim.
En son çare Live bootu deneyeyim öyle daha mantıklı olur galiba.
Extra kurmam gerekmiyor değil mi?
USB takılıyken boot edip takılı değilken Windows'a girebilirim yani.
Sanal makinelerle uğraşmaktan sıkıldım.

Aynn sadece USB'ye yaz ve boot et sonra da boot menüsünden Live bootu seçmen yeterli.

Şimdi araştırdım. Kullandığınız WiFi adaptörün içinde sanırım RT3070 chipset var. Kali'nin bunu direkt tanıması gerekir. Ayrıca packet injection ve monitor mode destekliyor. VMware ayarlarında USB desteğini enable yapın.
Sonra komut ekranında:
sudo service NetworkManager restart
yazıp enterlayın.

Şimdi araştırdım. Kullandığınız Wi-Fi adaptörün içinde sanırım RT3070 chipset var. Kali'nin bunu direkt tanıması gerekir. Ayrıca packet injection ve monitor mode destekliyor. VMware ayarlarında USB desteğini enable yapın.
Sonra komut ekranında:
Sudo service networkmanager restart.
Yazıp enterlayın.

Teşekkürler ama VMware içinden çözemedim ve USB üzerinden Live boot yapıyorum arkadaşın önerdiği gibi öyle daha kolay oluyor.

Geri
Yukarı