VMWare Parrot OS (KDE) kasıyor

Makaleler
9
Daha fazla  
1637165682170.png

Ayırdığım sistem özellikleri böyle. Acaba bir yanlışlık mı yaptım? Epey de iyi sistem ayırdım aslında ama.
İşletim sistemi ile alakalı olabilir mi?
Şimdi bir şeyi fark ettim de sanırım bu OS'ların sanal makine için olan versiyonları varmış. Onlarla denemek daha akıllıca olacak gibi görünüyor. Sizler de muhtemelen bana bunu söyleyecektiniz.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1217869
Ayırdığım sistem özellikleri böyle. Acaba bir yanlışlık mı yaptım? Epey de iyi sistem ayırdım aslında ama.
İşletim sistemi ile alakalı olabilir mi?
Şimdi bir şeyi fark ettim de sanırım bu OS'ların sanal makine için olan versiyonları varmış. Onlarla denemek daha akıllıca olacak gibi görünüyor. Sizler de muhtemelen bana bunu söyleyecektiniz.
Fark yapmıyor pek hocam, herhangi bir .iso oluyor.
VM tools'u indirdiniz mi?
Ayrıyetten 20 GB pek yetmez gibi, 50 ayırın bence en azından.

Fark yapmıyor pek hocam, herhangi bir .iso oluyor.
VM tools'u indirdiniz mi?
Hayır maalesef. Sistemde sanallaştırmayı bile ilk defa açtım diyeyim. Hiç sanal makine kurmadım genelde direkt sistem üzerine kuruyordum. Bahsettiğiniz şey nedir? Ne işe yarar? Nereden indirerbilirim?
Teşekkürler.

Şu ( sudo apt-get install open-vm-tools-desktop) kodu terminale yazar mısını hocam? Eğer olmaz ise open- kısmını silip tekrar çalıştırmayı deneyin.
Ayrıyetten ilk önce sudo passwd yazarak sudo şifresini belirleyin belirlemediyseniz.

VMware tools sanal makinenin OS ile düzgün çalışmasını sağlıyor.

Hayır maalesef. Sistemde sanallaştırmayı bile ilk defa açtım diyeyim. Hiç sanal makine kurmadım genelde direkt sistem üzerine kuruyordum. Bahsettiğiniz şey nedir? Ne işe yarar? Nereden indirerbilirim?
Teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu ( sudo apt-get install open-vm-tools-desktop) kodu terminale yazar mısını hocam? Eğer olmaz ise open- kısmını silip tekrar çalıştırmayı deneyin.
Ayrıyetten ilk önce sudo passwd yazarak sudo şifresini belirleyin belirlemediyseniz.
Bunu deneyeceğim. Şimdi sanal makine için olan versiyonu kuruyorum yine de. Muhtemelen işe yaramayacak gibi. Ardından dediğinizi denerim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Birazdan izleyeceğim.

Resimde görülen "Virtualization Engine" altındaki bütün ayarları açın. Sanallaştırma performansını önemli derecede arttıran teknolojiler.
Teşekkürler. Sanal makine versiyonunu indirdikten sonra yeni sanal makine tasarlarken açacağım. Dönüş yapacağım konuya.

Yeni konular

Geri
Yukarı