VMWare Parrot OS (KDE) kasıyor

Makaleler
9
Daha fazla  
1637165682170.png

Ayırdığım sistem özellikleri böyle. Acaba bir yanlışlık mı yaptım? Epey de iyi sistem ayırdım aslında ama.
İşletim sistemi ile alakalı olabilir mi?
Şimdi bir şeyi fark ettim de sanırım bu OS'ların sanal makine için olan versiyonları varmış. Onlarla denemek daha akıllıca olacak gibi görünüyor. Sizler de muhtemelen bana bunu söyleyecektiniz.

Son düzenleme:
VMware programını ilk kurarken VMware Windows üzerine o fotoğraftakiler gibi sürücüler kuruyor. Daha sonrasında programın içine işletim sistemini kurduğunuzda kurduğunuz sistemin içine ek olarak VMware Tools'u kurmanıs gerekiyor. Bunu bazen VMware programı uyarı verip kuruyor, bazen de kurulan işletimin sisteminin içine manuel olarak kurmak gerekiyor.
Eğer sıkıntı olursa birde VirtualBox ile deneyin. Bazen birinde olan sıkıntı birinde olmayabiliyor.

Son düzenleme:
@erengore, Linux içine kurmanız gerekiyor. WMware Tools'u.
Tamamdır. OS'u kurunca dönüş yapacağım.
Yanlış hatırlamıyorsam VMware kurulurken o sürücüler kuruluyor.
Ek olarak OS'u kurduktan sonra VMware tools'u kurmak lazım. Bunu bazen VMware uyarı verip "yükliyeyim mi?" diye soruyor bazen de terminal üzerinden manuel olarak kurmak gerekiyor.
Eğer sıkıntı olursa birde VirtualBox ile deneyin. Bazen birinde olan sıkıntı birinde olmayabiliyor.
Sormuş olabilir bana hocam. Evet demiş olabilirim.

Geri
Yukarı