VMware VRAM 0 gözüküyor

SELAM BEBEK

Picopat
Daha fazla  
1711025086572.png

Kulandığım ekran kartı NVIDIA GTX 1650.

Sanal makinelerde bu durum normal. Sanal makine senin donanımına direkt olarak erişemez, anca passthrough ile sanal makinenin gerçek donanıma erişmesini ve onu kullanmasını sağlayabilirsin.

Hocam passthrouh nedir internette araştırınca sözlük anlamı falan çıkıyor.

Hocam passthrouh nedir internette araştırınca sözlük anlamı falan çıkıyor.

Passthrough donanımın sanal makineye tanımlanması diyebiliriz.

YouTube üzerinde Windows GPU passthrough diyerek araştırın. Eğer sisteminizde tek ekran kartı varsa daha meşakkatli bir süreç. O yüzden eğer tek ekran kartınız varsa Windows Single GPU passthrough diyerek araştırın.

Passthrough donanımın sanal makineye tanımlanması diyebiliriz.

YouTube üzerinde Windows GPU passthrough diyerek araştırın. Eğer sisteminizde tek ekran kartı varsa daha meşakkatli bir süreç. O yüzden eğer tek ekran kartınız varsa Windows Single GPU passthrough diyerek araştırın.

Bayağı karmaşıkmış hocam fakat bir sorum var. Bu işlemler sadece sanal makineyi mi etkiliyor ya da ekran kartının yapısını etkiliyor mu? Eğer etkiliyorsa bu işlemi yapmaktan vazgeçeceğim.

VMware Tools kurmamışsın sanırım. Tekrar kontrol eder misin? Ekran kartı sürücüsü yüklü değil diye gözüküyor.

Hocam şimdi kurulumu yaptım artık en azından 0 gözükmüyor teşekkürler fakat 1 GB atamama rağmen 4 MB gözüküyor onu nasıl çözeceğim?

.

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    26,6 KB · Görüntüleme: 10
Hocam şimdi kurulumu yaptım artık en azından 0 gözükmüyor teşekkürler fakat 1 GB atamama rağmen 4 MB gözüküyor onu nasıl çözeceğim?

.
Maalesef bilmiyorum hocam. Sadece tek hatırladığım VmWare Tools kurunca driverlar kuruluyordu. Şu anda da PC yanımda değil kontrol edemiyorum maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı