Çözüldü VMware Windows 10 Saatte Bir Kendini Kapatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OrkunJJ

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, VMware içine Windows 10 kurdum, anlamadığım bir şekilde her açtığımda 1 saat sonra kapanıyor. Günlüklerden kontrol ettiğimde de şöyle bir hatayı görüyorum. "COM Sunucusu Uygulaması için Yerel Etkinleştirme İzni Vermiyor". Düzeltmek için birçok yol denedim hiçbiri işe yaramadı. Kesin bir çözümü olan yardımcı olabilir mi?

Çözüm
Edersiniz, 7-8.1-10-11 desteği var.
Teşekkür ederim, 8.1 i kurup VMware oyun için ayarladıktan sonra test ederim, gene hata alırsam buradan yazarım.

Sorunum çözüldü. Windows 8.1 indirdim Microsoft'tan. Şu anda sorunsuz bir şekilde kullanıyorum her hangi bir sıkıntı yok. KMS_VL_ALL ile etkinleştirdim bir sorun yok.
Merhaba, VMware içine Windows 10 kurdum, anlamadığım bir şekilde her açtığımda 1 saat sonra kapanıyor. Günlüklerden kontrol ettiğimde de şöyle bir hatayı görüyorum. "com sunucusu uygulaması için yerel etkinleştirme izni vermiyor". Düzeltmek için birçok yol denedim hiçbiri işe yaramadı. Kesin bir çözümü olan yardımcı olabilir mi?

Sanal makinenizin içindeki Windows etkin mi?

Sanal makinenizin içindeki Windows etkin mi?
Etkin değil malesef
Com hatasını çözmüşüm, şimdi şöyle bir hata geldi, hepsini hatırlamıyorum hatırladığım kadarı şu: "Some windows close, system out of resources" diye. 8GB ram ve 3 çekirdek vermiştim niye yeterli kaynak yok diye kapatıyor ki

Son düzenleme:
Etkin değil maalesef.
Com hatasını çözmüşüm, şimdi şöyle bir hata geldi, hepsini hatırlamıyorum hatırladığım kadarı şu: "some Windows close, System out of resources" diye. 8 GB RAM ve 3 çekirdek vermiştim niye yeterli kaynak yok diye kapatıyor ki.

Hocam, iyi ayarlamışsınız. Windows ISO dosyanız hasarlı olabilir mi? Eğer sağlamsa KMSpico ile sanal makineyi etkinleştirin. Ve durumu gözlemleyin.

Yetkili moderatörler, yanlış anlamayın. Sanal makineyi KMS ile etkinleştirecek.

Artı -1 Eksi
Hocam, iyi ayarlamışsınız. Windows ISO dosyanız hasarlı olabilir mi? Eğer sağlamsa KMSpico ile sanal makineyi etkinleştirin. Ve durumu gözlemleyin.

KMSpico ile hiçbir şeyi etkinleştirmeyin, KMS_VL_ALL ile etkinleştirin.

KMSpico ile hiçbir şeyi etkinleştirmeyin, KMS_VL_ALL ile etkinleştirin.
KMSpico ile etkinleştirmiştim, gene kapanıyordu makine, sizin dediğinizi deneyeceğim ama evde değilim, sonucu yazarım denediğimde.

Hasarlı olması mümkün değil 2 yıl önce Microsoft dan indirmiştim, aynı ISO dan kendi bilgisayarıma Windows 10 yüklemiştim, şimdi 11 e yükselttim hiçbir sorun yaşamadım.

KMSpico ile etkinleştirmiştim, gene kapanıyordu makine, sizin dediğinizi deneyeceğim ama evde değilim, sonucu yazarım denediğimde.

Hasarlı olması mümkün değil 2 yıl önce Microsoft'dan indirmiştim, aynı ISO'dan kendi bilgisayarıma Windows 10 yüklemiştim, şimdi 11'e yükselttim hiçbir sorun yaşamadım.

Hocam VMware bana göre sıkıntılı yazılım. Oracle vm VirtualBox deneyin bir de.

Tabii VMware'da ekran kartını 512MB ve 1GB üzerine çıkarabiliyorsun. Ama VirtualBox'un sadece 256MB :(
Hatayı ss alabildim sonunda, makinanın ayarlarında sıkıntı varmış buga sokuyormuş sanırım, yeniden kurulum yapıcam, metin2 oyununu oynuyorum hangi işletim sistemini önerirsiniz daha az kastırması için?

Dosya Ekleri

• asdasd.jpg
    asdasd.jpg
    20,4 KB · Görüntüleme: 68

Geri
Yukarı