Çözüldü VMware'daki Windows Server 2016 saatte bir kendini kapatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TR_KaanBey

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Ryzen 7 3700x 8 Core 16 Thread 32MB

Ekran Kartı : ASUS Nvidia RTX 2080 8 GB GDDR6

Anakart : Asus Prime B450M-A II AM4 Socket

Ram : GSKILL Flare X 3200MHZ 8X2 16GB

SSD : WD Blue SN570 M.2 NVMe SSD / 3.5GB-2.3GB
Meslek
Siber Güvenlik ve Bilgi İşlem Uzmanı
Merhaba hocalarım.

VMware ESXI 6.5 sistemi üzerinde kurulu Windows server 2016 sanal sunucuda Microsoft'un ErP programı olan Dynamics NAV 2017 koşmakta. Fakat bu sanal sunucu açılışından itibaren 1. saati doldurması ile kapanıyor, üzerinde ne denediysem, ne yaptıysam bir türlü çözüme kavuşturamadım. Aşağıda sistemin özelliklerine yer vereceğim. Yardımcı olabilecek varsa yorumlarını bekliyorum.

İşletim sistemi: Windows server 2016 Standart.
VMware Tools yüklü mü? - Yüklü.
Güncelleştirmeler yüklü mü? - Yüklü
ESXI üstünde koşan başka sanal makine var mı? - Evet, diğerleri kapanmıyor.

Şu ana kadar denediklerim:

1- Makinenin güncelleştirmelerini silip tekrar yükledim.
2- Makine üstünde yazılım düzeltme ayarlarını denedim.( sfc/scannow, DSIM Restorehealth, vb.)
3- Sanal makineyi klonlayıp Hyper-V yazılımı kullanan bir fiziksel sunucuya taşıdım.(Aynı tepki.)
4- Sanal makinenin yazılımı etkin değil ve etkinleşmiyor, birçok farklı KMS uygulamasıyla denedim.
5- VMware'in yönetim panelinden sanal sunucunun sistem ayarlarını farklı farklı değiştirdim. Örneğin CPU kullanımı 1 çekirdek, RAM kullanımını 10GB - 20GB vs.

Kendim de sistem uzmanı olarak işin içinden çıkamıyorum. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

--->Ekteki fotoğraf Windows'un aktif olmamasının sebebidir.

Merhaba arkadaşlar. Sorunu çözdüm.

Windows Server 2016'nın lisansı olmadığından kaynaklı bir sorun. Lisanslandığında çözüme kavuştu. Cevap arayan arkadaşlar umarım bilgilenebilir.

Dosya Ekleri

• WINDOWS ACTIVATE.png
    WINDOWS ACTIVATE.png
    28,3 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı