Çözüldü VMware Workstation "Could not find component on Update server" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sosyopat Asya

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
Intel i7-9750H
Merhabalar öncelikle. VMware Workstation sanal bilgisayar programını çalıştırıp Catalina 13'ü kurdum fakat install VMware Tools yaptığım halde ve masaüstündeki install macOS Catalina'ya sağ tık çıkart yapmama rağmen şöyle bir hata alıyorum: "Could not find component on Update server. Contact VMware Support or your System administrator."

Sizce ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar öncelikle. VMware Workstation sanal bilgisayar programını çalıştırıp Catalina 13'ü kurdum fakat install VMware Tools yaptığım halde ve masaüstündeki install macOS Catalina'ya sağ tık çıkart yapmama rağmen şöyle bir hata alıyorum: "Could not find component on Update server. Contact VMware Support or your System administrator."

Sizce ne yapmam gerekiyor?
Aldığınız hatanın ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Ayrıca VMware Tools sanırım mevcut değil ve bundan dolayı bu hatayı alıyorsunuz. Buradan "VMware Tools" mevcut olan ISO dosyasını indirmeyi deneyin. Ondan sonra da bu ISO dosyasını sanal makineye takıp kurulum deneyin.

Aldığınız hatanın ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Ayrıca VMware Tools sanırım mevcut değil ve bundan dolayı bu hatayı alıyorsunuz. Buradan "VMware Tools" mevcut olan ISO dosyasını indirmeyi deneyin. Ondan sonra da bu ISO dosyasını sanal makineye takıp kurulum deneyin.
resim_2022-01-15_103849.png

Halbuki indirmiştim.

Kusuruma bakmayın. Son kez rahatsız edeceğim ilk kez böyle bir sanal bilgisayar kurulumu yapıyorum. Bir yönlendirme yapmanız mümkün müdür?
Nasıl bir yönlendirme? Sanal makinenin üstüne sağ tıklayıp "Settings" butonuna tıklayın. Bundan sonra karşınıza sanal makinenin ayarları gelecek. Buradan "CD/DVD" seçeneğine gelip ISO dosyasını sanal makineye takın.

Nasıl bir yönlendirme? Sanal makinenin üstüne sağ tıklayıp "settings" butonuna tıklayın. Bundan sonra karşınıza sanal makinenin ayarları gelecek. Buradan "CD/DVD" seçeneğine gelip ISO dosyasını sanal makineye takın.

Böyle bir yönlendirmeydi. Çok teşekkür ederim çalıştı. İşiniz rast gelsin. :)
Konu kapatılsın lütfen.

Geri
Yukarı