Vodafone 35 Mbps paket 7 Mbps hız veriyor

Risale

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 8 Kasım'da Vodafone 35 Mbps internetim bağlandı. Ama hız testlerinde 4-7 arası çıkıyor hız. Müşteri hizmetlerini aradım şu an buradan bir şey yapamıyorum, birkaç gün sonra tekrar arayın dedi. Sorun nedir ya da nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• IMG_20211109_195147.jpg
    IMG_20211109_195147.jpg
    13,8 KB · Görüntüleme: 84
Modem arayüzünden hat değerlerinizi atar mısınız? Kullandığınız modem Tenda V300 mü?
Kullandığım modem Vodafone'nun kendi verdiği Huawei DG8045 hocam. Modemden çok anlamam ama değiştirip Türk Telekom VDSL2 modem taktım onda da tüm ayarları yapmama rağmen tüm ışıklar yanmasına rağmen internet bağlantısı gelmedi. Mecbruen kendi verdikleri modemi tekrar taktım. Buyrun hat değerleri:

Dosya Ekleri

• hat değerleri.png
    hat değerleri.png
    27,7 KB · Görüntüleme: 77
Hocam değerleriniz çok iyi değil. Bu değerlerle 35 Mbps alamazsınız, maksimum alabileceğiniz hız 6 Mbps. Vodafone'a arıza kaydı oluşturun. "Paketim 35 Mbps ama altyapı 6 Mbps destekliyor" diye söyleyin. Binanız eskiyse kablolarınızı yenilemekte fayda var.

Modem içinde ISS'nin verdiği kullanıcı ve şifrenizi girmeniz gerekiyor, başka modemde kullanmak için.

Hocam değerleriniz çok iyi değil. Bu değerlerle 35 Mbps alamazsınız, maksimum alabileceğiniz hız 6 Mbps. Vodafone'a arıza kaydı oluşturun. "Paketim 35 Mbps ama altyapı 6 Mbps destekliyor" diye söyleyin. Binanız eskiyse kablolarınızı yenilemekte fayda var.

Modem içinde ISS'nin verdiği kullanıcı ve şifrenizi girmeniz gerekiyor, başka modemde kullanmak için.
Hocam bundan önce ADSL kullanıyordum 16 Mbps paketi hemen hemen tam kullanıyordum. Apartmandaki diğer komşularım da VDSL kullandı ve 30-50 arası hız aldılar. Yapılacak işlemler sonucu 35e yakın hız almam mümkün müdür?

Hocam bundan önce ADSL kullanıyordum 16 Mbps paketi hemen hemen tam kullanıyordum. Apartmandaki diğer komşularım da VDSL kullandı ve 30-50 arası hız aldılar. Yapılacak işlemler sonucu 35e yakın hız almam mümkün müdür?
Ayrıca Türk Telekom VDSL2 modemi takıp hat değerlerine baktığımda desteklenen maksimum hız 29.000 kilobit civarında. Sorun modemde de olabilir mi?

Geri
Yukarı