Vodafone H300s bridge olarak kullanma

Tayir

Hectopat
Merhaba, servis sağlayıcısı değiştirdiğim için elimde kalan Vodafone modemimi Access Point olarak kullanmak istiyorum. İnternette bu modem özelinde ayarlara dair hiçbir yönerge bulamadım. Diğer modemler için kullanılan ayarları incelediğimde WAN ayarlarından PPPoE modunu bridge olarak değiştirdiklerini gördüm ancak bendeki modemin WAN ayarları ne yazık ki kilitli. (ayarları düzenleme butonu var ancak tüm seçenekler gri ve tıklanmaz halde) bu konuda daha önceden tecrübesi olan var ise yardımlarını rica edeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu modemlerin admin girişleri standart kullanıcı içindir. Bu tip ayarlar tam yetkili kullanıcı adı ve şifresiyle girince kilitli ayarlar açılıyor. Kullanıcı adı VodAdmin şifresi Voda556Net12 olarak girerek deneyin. Kilitli ayarlar açılırsa işinizi görebilirsiniz.

Bu modemlerin admin girişleri standart kullanıcı içindir. Bu tip ayarlar tam yetkili kullanıcı adı ve şifresiyle girince kilitli ayarlar açılıyor. Kullanıcı adı VodAdmin şifresi Voda556Net12 olarak girerek deneyin. Kilitli ayarlar açılırsa işinizi görebilirsiniz.
Vodafone modemimi ana modem, Zyxel modemimi köprü modemi olarak kurmuştum. Müsait bir zamanda söylediğiniz çözümü de deneyeceğim, teşekkürler.

Aylar sonra gelen teşekkür mesajı. Bu şekilde çözdüm. Size minnettarım..

Aynı modem bende de var ana modem olarak kullanıyorum zyxel modemi çoğaltıcı olarak kullanmak istiyorum ama bir türlü halledemedim. Yardım edebilecek var mı bu konuda ?

Geri
Yukarı