Çözüldü Vodafone Net altyapısı var ancak yok gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

muhittincan

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Vodafone Net abonesiyim. İki gün önce yeni bir adrese taşındım ve nakil için müşteri hizmetleri aradığımda yeni adresimde altyapı olmadığı söylendi. İlginç olan şu: Yeni adresime TT direkten çekilmiş telefon kablosu var. Kablonun uçlarını modemin kablolarına bağlandığımda DSL ışığı yanıp sönüyor. Yeni ev sahibim ve üst kattaki kiracı da şu anda direkten gelen kablolarla Türk Telekom internetini kullandıklarını söylediler. Konuyla ilgili yeni adresimdeki eski kiracı ile iletişime geçtiğimde o da Türk Telekom internetini kullandığını ancak faturadaki hizmet adresinin evin adresinden farklı olduğunu söyledi. Faturada yazan adresle sorgulama yaptığımda yine altyapı yok gözüküyor. Direkten gelen kablo var, kablodan sinyal geliyor ancak altyapı yok gözüküyor.

Konuyu bir Vodafone bayisine danıştım. Önceki kiracının faturasında yazan adresi bir Türk Telekom bayisine söyleyin o hatta adresi tanımlasınlar dendi. Türk Telekom bayisi ise böyle bir işleme yetkili olmadıklarını konuyla ilgili bölge müdürlüğüne başvurmamı ancak TT müşterisi olmadığım için muhtemelen bir sonuca ulaşamayacağımı söyledi.

Vodafone Net MHz ise adreste altyapı olmadığı için cayma bedeli olmadan iptal edebileceğimi, eve çekilmiş olan telefon kablosunun bir şey ifade etmediğini ve konuyla ilgili teknik ekip yönlendirmelerinin mümkün olmadığını söylüyor. Aboneliğimi iptal ettimek istemiyorum çünkü kampanya döneminde uygun fiyata bağlatmıştım. Şimdi iptal ettirip TT aboneliği açtırsam aynı hıza neredeyse iki katı fatura ödeyeceğim. Sorunum çözmek için ne yapabilirim bilmiyorum. Fikri olan var mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, port sayısına ve portta hizmetteki hızlara bağlı olarak bu şekilde sorun yaşanıyor hocam. Size tavsiyem hocam altyapısı olan servis sağlayıcı ile hizmet almanız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı