Vodafone.net düşük upload değerleri

Ek01000

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Birmingham
Daha fazla  
Selamlar dostlarım, Evde99+ diye bir paket kullanıyorum ve altyapım Superonline üstünden verilmekte. Şu an 5 megabit upload alıyorum ve müşteri hizmetleri buna "normal" diyor. 100 megabit tarifelerde upload 8 değil miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum? Eğer 8 ise ne yapmam gerekir? Müşteri hizmetleri arıza kaydı oluşturdu ama çözüm almak imkansıza yakın. Başka çözümler aramaktan başka bir çarem yok. Sizce ne yapabilirim? Cayma bedelimi müşteri hizmetlerini aramadan öğrenmem mümkün mü bu arada?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer yeni bağlandıysa kendi gelmesi biraz sürebilir normaldir. İlk bağlandığında 5 sabitken ertesi gününe 14-15 upload aldığımı biliyorum. İstersen modemi sıfırla ve sana verilen kullanıcı adı ve şifre ile tekrar kur modemi. Tam hız testi yaparken de bilgisayar dışında başka bir cihaz bağlanmadığından ya da arakada birşeyin açık olmadığından emin ol.

Vodafone fiber altyapısını kullanıyorsunuz sanırım, Vodafone'un kendi fiber altyapısında upload sınırını Vodafone belirler. 8 Mbps olan sınır TT altyapısından hizmet alanlar için.
Sözleşmenizi okursanız büyük ihtimal orada verecekleri upload yazıyordur. 5 Mbps'den yüksek bir rakam taahhüt edip 5 Mbps veriyorlarsa kanıtıyla birlikte müşteri hizmetlerine söylersiniz.

@Kadr yeni bağlanmadı. Bayağıdır bağlı aslında yaklaşık 1 yıl kadar.

@SameTpz daha öncesinde 8 civarını gördüm ve fiber kullanıyorum. Altyapının desteklememe gibi bir ihtimali pek yok.

@Prism sözleşmeyi nereden bakabilirim? Bilginiz var mıdır?

@Kadr yeni bağlanmadı. Bayağıdır bağlı aslında yaklaşık 1 yıl kadar.

@SameTpz daha öncesinde 8 civarını gördüm ve fiber kullanıyorum. Altyapının desteklememe gibi bir ihtimali pek yok.

@Prism sözleşmeyi nereden bakabilirim? Bilginiz var mıdır?
Size sözleşmenin kopyası internet bağlattığınız zaman verilmiş olması lazım. Sanırım internetten Vodafone sitesinden de sözleşme detaylarınızı bulabilirsiniz fakat tam detaylarını bilmiyorum Vodafone kullanmadığımdan.

Geri
Yukarı