Çözüldü Vodafone net hatalı paket tanımlaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akababuş

Hectopat
Yer
Bingöl
Merhabalar,
Vodafone'da 50 Mbps VDSL paketini kullanıyoruz. Normal olarak bana 50 Mbps gelmesi gerekirken, ilk etapta 53 Mbps daha sonra 58 Mbps tanımlamışlar. Altyapım en fazla 63 Mbps destekliyor. Bundan ötürü SNR değerim düştüğü için internette yavaşlamalar ve kopmalar yaşıyorum. Şikayetimi, Şikayetvar'a yazdım ama sorunumu çözmediler. Bu sorunumu nasıl çözebilirim?

Şu anki hat değerlerim:

hatdeğerlerim.png

İnternetimi ilk bağlattığım zamanki hat değerlerim:

Hat değerlerim.png

Son düzenleme:
Merhabalar,
Vodafone'da 50 Mbps VDSL paketini kullanıyoruz. Normal olarak bana 50 Mbps gelmesi gerekirken, ilk etapta 53 Mbps daha sonra 58 Mbps tanımlamışlar. Altyapım en fazla 63 Mbps destekliyor. Bundan ötürü SNR değerim düştüğü için internette yavaşlamalar ve kopmalar yaşıyorum. Şikayetimi, Şikayetvar'a yazdım ama sorunumu çözmediler. Bu sorunumu nasıl çözebilirim?

Şu anki hat değerlerim:

Eki Görüntüle 1083758

İnternetimi ilk bağlattığım zamanki hat değerlerim:

Eki Görüntüle 1083760

Müşteri hizmetleriyle görüşün snr değerinizi sabitlesinler. Snr değerimi uygun bir değere sabitlenmesini istiyorum deyin. Bundan dolayı kopmalar yaşıyorum dediğinizde onlar işlem yapar. Ha diyelim yapmıyorlar asus bir modem alıp panelinden snr değerini editleyebilirsiniz. Ya da kendiniz modemi kurcalayın snr editleme yeri varsa yapın. Yoksa modemde almak istemiyorsanız ek çözüm müşteri hizmetlerini arayın tekrar hızınızı söylediğiniz bir değere sabitlenmesini isteyin örneğin hızımın 45 mbitse sabitlenmesini istiyorum gibi. Yardımcı olurlar.

Kolay gelsin.

Saygılarımla

Müşteri hizmetleriyle görüşün SNR değerinizi sabitlesinler. SNR değerimi uygun bir değere sabitlenmesini istiyorum deyin. Bundan dolayı kopmalar yaşıyorum dediğinizde onlar işlem yapar. Ha diyelim yapmıyorlar ASUS bir modem alıp panelinden SNR değerini editleyebilirsiniz. Ya da kendiniz modemi kurcalayın SNR editleme yeri varsa yapın. Yoksa modemde almak istemiyorsanız ek çözüm müşteri hizmetlerini arayın tekrar hızınızı söylediğiniz bir değere sabitlenmesini isteyin örneğin hızımın 45 mbitse sabitlenmesini istiyorum gibi. Yardımcı olurlar.

Kolay gelsin.

Saygılarımla.

Teşekkür ederim, değerli yorumunuzdan dolayı. 1 hafta önce aradığımda bana söylediler buradan müdahale edemiyoruz sadece hızını sabitleyebiliriz dediler. Bende kabul etmedim. İnternette her zaman kopmalar yaşamıyorum, ama 50 Mbps'e göre yavaş kalıyor internetim.

Bugün yine aradım paketimi düşürmek istiyorum dedim sistem kabul etmiyor dediler.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim, değerli yorumunuzdan dolayı. 1 hafta önce aradığımda bana söylediler buradan müdahale edemiyoruz sadece hızını sabitleyebiliriz dediler. Bende kabul etmedim. İnternette her zaman kopmalar yaşamıyorum, ama 50 Mbps'e göre yavaş kalıyor internetim.

Bugün yine aradım paketimi düşürmek istiyorum dedim sistem kabul etmiyor dediler.

Öyle derseniz cevap olarak onu verirler :)

Şöyle demeniz gerekiyor: Merhabalar, internetim kopmalar yaşıyorum. Acaba internet hızımı kopmaları önlemek için 40Mbit ya da 45 Mbit gibi daha düşük bir değere ya da uygun olan en üst değere sabitleyebilir misiniz? Teşekkürler.

Olası senaryo olarak bunu verim.

Ek 1: Merhabalar, internetimde kopmalar yaşıyorum. Benim için teknik destek kaydı oluşturabilir misiniz?

Bu senaryo için müşteri hizmetleri teknik destek talebi açacak. Teknik desteklerde standart zaten kopma varsa hatta direk hız düşürüyorlar. Bir şey göremezlerse. Bu da hatanızı çözebilir. Eğer kayıt oluştu ve çözülmediyse arayın tekrar oluşturtun.

İnşallah çözersiniz :) Ama bu olaylar çok can sıkıcı hale gelebilir. Ben zamanında 1 ay boyunca kopmaları tespit edemediler diye Turk Net'e sürekli talep açıp durmuştum. En sonunda saha ekibi gönderip hattımın portunu değiştirmişlerdi. Tabi söyledikleri o.

Son olarak önerim: Eğer bina içi tesisattan kaynaklanan bir sebepten dolayı derlerse size ben dışarıdan kablo çektim kendim bu mümkün değil. Kablo 0 deyin. Böylece müşteri hizmetleri personeli her türlü o arza kaydını açacak.

Umarım çözersiniz. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı