Vodafone Net vs. Kablonet

Vodafone'u düzenli olarak kullanmadım fakat arkadaşımın evinde vardı ikisi de Türkiye'nin en kötü internet firması olma yarışı içerisinde fakat Vodafone Türkiye'nin en kötü interneti olma yarışında biraz daha önde gidiyor Kablonet'in verdiği değerler Vodafone'a göre daha yüksek ama Kablonet'e vereceğin parayla daha iyi firmaların internetleri var tabii bu biraz da altyapı meselesi

VDSL de hangisi iyidir hocam?

Benim de ilk 6 ay 82 TL sonraki 18ay 179 TL fiber modem dahil bu fiyata. Ama şöyle bir sorun var 100 Mbps üstünü görmüyor altyapım. Normalde TT fiber altyapım var ama neden görmüyor bilmiyorum.
Vodafone'un kendi altyapısı max 100mbps destekliyorsa o yüzden 100'den fazlasını vermiyor olabilir.

Binamdaki kablolama kötü durumdaydı. Vodafone ekipleri geldi, kablolar sıva altından tek kabloyla gittiği için ve zamanla orda sıkışıp kaldığı için kurulumu yapamadı. Kat kıran diye bir şey gerekiyormuş. Girişten başlayıp ücretsiz bir şekilde bütün katlara kablo kanalı açıp gidiyormuş. Tamam gelsin dedim. Bilin bakalım ne oldu? ARAMADILAR BİLE. Ben de dün tekrar kurulum randevusu oluşturdum. Tekrar geldiler ve yine aynı sonuç. Kuramadan gittiler. Bugün sabah saatlerinde, dünkü kurulum ekibinden biri benimle iletişime geçti. Sürecin baya uzayacağını ve imalat gerektiğini söyledi. Uyku sersemliği ile soramadım bile onun ne olduğunu :D Başvuruyu iptal ettirdim. Şu an 20mbps VDSL bozuk inernetimle monitöre bakıyorum. Sık sık kopmalar delirtmek üzere. Koaksiyel kablolu Kablonet'i tercih etmek mantıklı mı şu durum için?

Selam;
Türk Telekom, TurkNet, Millenicom, Netspeed gibi Türk Telekom altyapısı kullanan bütün firmaları deneyimledim. Altyapım gereği alabildiğim maksimum hız 90 Mbps VDSL oldu. Şu anda Netspeed üzerinden VDSL hizmet almaktayım ve son 2-3 gündür kopmalar, ardından hız düşmesi yaşıyorum. 75 Mbps olan internetim bir anda 22Mbps oluyor. Netspeed ile görüştüm ve iç tesisatımda problem olduğunu belirttiler. Kendi dairemde problem yok fakat binada olabilir. Kablolar sıva altından geliyor, kesin bir şey söyleyemem. Uzun lafın kısası, internet problemi yaşamaktan bıktım. Bana 2 tane fiber internet sunabilecek firma var bunlardan biri Vodafone, diğeri ise Kablonet. Vodafone cam kabloyla hizmet sunarken Kablonet'in kablosu eski anten kablolarına benziyor. Fiber olup olmadığından pek emin değilim ama sitesinde fiber yazıyor. Vodafone 200Mbps hızında fiber internet sunuyor. Kablonet ise 100Mbps. İkisi de 200TL civarında. Fiyat tarafında takılacağım pek bir nokta yok. Hangisini tercih etmeliyim? Nedenleriyle birlikte anlatır mısınız?

Vodafone Net kullanıyorum oyunlarda ping çok az memnunum.

Bugün Vodafone bağlantım yapıldı ve tam anlamıyla rezalet. Gelen ekibe diyorum ki Netspeed kullanıyordum 220 Mbps tam anlamıyla alıyordum. Adam gelmiş alamazsın kesinlikle diyor :D onu geçtim 4 ping alıyordum bu zamana kadar Netspeed de ama şu an pingim 22. modem olarak 100 Mbps Ethernet portlu Vestel modem göndermişler ve rezalet 93 Mbps üstüne çıkmıyor. 110 Mbps net olarak görüyordum Netspeed'in verdiği modemle. Eğer düzelmezse çıkacağım Vodafone'dan.

Bugün Vodafone bağlantım yapıldı ve tam anlamıyla rezalet. Gelen ekibe diyorum ki Netspeed kullanıyordum 220 Mbps tam anlamıyla alıyordum. Adam gelmiş alamazsın kesinlikle diyor :D onu geçtim 4 ping alıyordum bu zamana kadar Netspeed de ama şu an pingim 22. modem olarak 100 Mbps Ethernet portlu Vestel modem göndermişler ve rezalet 93 Mbps üstüne çıkmıyor. 110 Mbps net olarak görüyordum Netspeed'in verdiği modemle. Eğer düzelmezse çıkacağım Vodafone'dan.
Tüylerim diken diken oldu okurken. Bu ülkenin altyapı problemi beni günden güne şaşırtmaya devam ediyor.

Kablonet kullanıyoruz yaklaşık 9 senedir. Herhangi bir sıkıntı yaratmıyor ilgililer. Sıkıntı olursa geliyolar. Ping yaratmıyor. İnternet hızı çok stabil. 9 senelik deneyimle söylüyorum.

Kablonet kullanıyoruz yaklaşık 9 senedir. Herhangi bir sıkıntı yaratmıyor ilgililer. Sıkıntı olursa geliyolar. Ping yaratmıyor. İnternet hızı çok stabil. 9 senelik deneyimle söylüyorum.
Tr 24 batı sunucularında 65 70 arası ping alıyorum.

Geri
Yukarı