Vodafone sınırsız tarifede internet paylaşımı olur mu?

Hocam 1 yıl olmuş nerdeyse ama bir sorum olacaktı. Aile evine geldim ve burada internet yok sınırsız video paketi alacağım ve laptopuma paylaşım yapacağım uygulama tam olarak nasıl çalışıyor acaba ona göre paketi satın alacağımda.
Merhabalar uygulamayı uzun zamandır kullanmıyorum ama çalışma prensibi şu şekilde uygulama telefonda kendisi internet harcıyormuş gibi gösteriyor ve paylaşıma izin vermiş oluyordu böylelikle. Ancak video paketi internetin den harcamayabilir. Çünkü o uygulama o kategoriye girmiyor. Bu şekilde olabilir. Kesin bir bilgim yok ama yinede bi araştırın derim

ben kullandım bir süre pda tavsiye ederim ama baya uğraşmıştım şimdi tam hatırlamıyorum nasıl yapıldığını ama reddit de vardı araştırırsanız bulursunuz

Pda uygulaması çalışmıyor maalesef paylaşım yapıyorsun karşı taraftaki telefon bağlanamıyor sürekli kopuyor
çalışıyor ama uğraşmak gerekiyor bir kaç ayarı vardı

Ben kullandım bir süre pda tavsiye ederim ama bayağı uğraşmıştım şimdi tam hatırlamıyorum nasıl yapıldığını ama Reddit de vardı araştırırsanız bulursunuz

Çalışıyor ama uğraşmak gerekiyor birkaç ayarı vardı

Direkt USB tether yapsam uygulaması işe yarıyor mu?

Bunun birkaç yöntemi var rootlu ve rootsuz. İsteğine göre anlatabilirim. Elinde keenetic modem var ise daha şanslısın. Rootsuz birden fazla cihaza paylaşabilirsin. Çözüm bulmak için aylarca birden fazla yöntem üzerine çalıştım. Birkaç yöntem buldum. Bazıları çok stabil bazıları iş görür düzeyde.

Bu konuda türkçe kaynak bulmak çok zor. Yabancı kaynaklarda çok kısıtlı ve genel çok bilinen yöntem ise işe yaramıyor. Pda net pil düşmanı ve latency sorunlarına neden olduğu gibi ek sorunlara neden oluyor.

Bunun birkaç yöntemi var rootlu ve rootsuz. İsteğine göre anlatabilirim. Elinde keenetic modem var ise daha şanslısın. Rootsuz birden fazla cihaza paylaşabilirsin. Çözüm bulmak için aylarca birden fazla yöntem üzerine çalıştım. Birkaç yöntem buldum. Bazıları çok stabil bazıları iş görür düzeyde.

Bu konuda türkçe kaynak bulmak çok zor. Yabancı kaynaklarda çok kısıtlı ve genel çok bilinen yöntem ise işe yaramıyor. Pda net pil düşmanı ve latency sorunlarına neden olduğu gibi ek sorunlara neden oluyor.
Merhaba, bana da pdanet dışında bir yöntem lazım. Yardımcı olur musunuz?

Merhaba, bana da pdanet dışında bir yöntem lazım. Yardımcı olur musunuz?
Telefonunuzda root var mı? Root var ise en basit çözümü nfqttl magisk modulünü yüklemektir. Bu modül ttl düzenlemesi yaparak hotspot ile paylaşıldığında kotadan düşmeyi engelleyecektir. Rootlu ise ve bu modül işe yaramaz ise farklı rootlu çözümler var fakat en stabili bu modül.
Diğer yöntem ise VPN kullanmak ve bu VPN bağlantısını paylaşmak. VPN Hotspot uygulaması ile vpn bağlantısını wifi ile paylaşabilirsiniz. Buradaki VPN kullanımının amacı alınan ve gönderilen paketler sanki telefondan isteniyor gibi göstermektir.

Rootsuz ise PDA dışından aslında pek çare yok. Sadece PDA nın sürekli kopması ve pinginden kurtulmak için USB portlu bir Keenetic router edinerek telefondaki interneti usb üzerinden Keenetic routera paylaşman gerekiyor. Router ayarlarından ise Internet > Mobil ayarları altından TTL'i değiştir > Her iki yön seçip iki alana 65 yazmaktır. Böylece Keenetic USB üzerinden aldığı interneti wifi ile dağıtacaktır ve TTL değerini değiştirerek yine telefon üzerinden erişiliyormuş gibi gösterecektir.

Tabi ki bunlar 100% çalışmayabilir. Operatörler içerik kontrolüde yaparak bunu anlamaya çalışıyorlar. Kısaca paylaşılan interneti telefondan erişiliyormuş gibi gösterdiğiniz sürece içerik kontrolü yok ise kota dışında kalırsınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı