Vodafone Süpernet 64MBps Hız Düşüş Sorunu

Hanzo

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Vodafone'la 64MBPS'lik bir sözleşmem var. İlk aradıklarında sordum ve bana "hattınız maksimum 77MBps kaldırıyor yani 64MBps'nin tamamını göreceksiniz" denilmişti. İlk bağlandığında herşey güzeldi. 72MBps alıyordum. Tam aboneliğimin 1. Ayından sonra sürekli hız düşüşleri yaşadım. Önce 50MBps sonra 24MBps'ye düşürüyorlardı. 10'dan fazla arıza kaydı bırakmamın sonucu en sonunda hızımı 65MBps'ye sabitlediler. 2 ay geçti ve tekrar hızımı düşürdüler. En son 65MBps'ye sabitlediklerinde apartmanıma Türk Telekom ekibi geldi ve kabloları(apartmandaki) incelediler buraya kadar sıkıntı yok deyip gittiler. Ben Vodafone'a karşı yasal işlem başlatmak istiyorum artık bu kaçıncı oldu hala aynı şeyi yaşıyorum her hangi bir yasal işlem başlatabilir miyim ya da ne yapabilirim? Resimdeki hat değerleri şuanda almış olduğum güncel hız değeridir. Santrale uzaklığım 1 kilometre. Bu arada modemim TP-LINK W9970. Ekran görüntüsünü daha düzgün bir şekilde tekrar aldım.

wp_ss_20161112_0007.png
wp_ss_20161112_0008.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arıza kaydı açtırın ve bilginiz olmadan hız düşüş işleminin bilginiz dışında kesinlikle yapılmaması gerektiğini belirtin.

Son düzenleyen: Moderatör:
TP-LINK modemlerin şifresi kolayca kırılabiliyor. MAC filtresi koyun. Belki biri internetinizi sömürüyordur.

İnternetimi sömürdüklerini sanmıyorum. Modeme gelen hız değerleri bu. Speedtest de (kablolu tabiki) 61MBPS değerini çok rahat görüyorum. Wi-Fi de (modemin dandikliği olsa gerek) 20mbps nin üstünü göremiyorum.

Arıza kaydı açtırın ve bilginiz olmadan hız düşüş işleminin bilginiz dışında kesinlikle yapılmaması gerektiğini belirtin.
Arıza kaydı bırakmaktan sıkıldım. Hukuki bir işlem başlatıp ücretsiz internet hattımı fes edemez miyim? En azından Türk Telekom da Roket var 1 gün de olsa 100MBPS alırım.

Bu dediğim dışında yapabileceğiniz başka hiçbir şey yok. Bölgenizdeki Türk Telekom müdürlüğüne gidip bu konu hakkında görüşlerinizi iletebilirsiniz.

İnternetimi sömürdüklerini sanmıyorum. Modeme gelen hız değerleri bu. Speedtest de (kablolu tabiki) 61MBPS değerini çok rahat görüyorum. Wi-Fi de (modemin dandikliği olsa gerek) 20mbps nin üstünü göremiyorum.

Arıza kaydı bırakmaktan sıkıldım. Hukuki bir işlem başlatıp ücretsiz internet hattımı fes edemez miyim? En azından Türk Telekom da Roket var 1 gün de olsa 100MBPS alırım.

Türk Telekom Roket kaldırıldı. Onun yerine Playstore dan 100Tl üzeri oyun alırsanız 1 aylığına AKK olmuyor.

Yasal işlem başlatılamaz satılırken mesela 72 mhps e kadar diye satıldığı için herhangi bir talepte bulunma imkanımız kalmıyor ne yazık ki

O zaman mecbur Vodafone'a devam. Öğrenciyim hafta içi maalesef müsait değilim. Bunu Vodafone müşteri hizmetleriyle halledemez miyim? Ayrıca alırken kadın ''64MBPS'nin tamamını alacaksınız'' demesine rağmen ve ben 65MBPS den 61MBPS'yi görmeme rağmen hızımın düşürüldüğünü belirtsem Türk Telekom benimle ilgilenir mi?

Hattınızda problem yok bunu neden yapıyorlar anlam veremiyorum, belki SNR değerinizin 20'nin altına düşmemesi için olabilir. Siz müşteri hizmetlerini arayın bilginiz olmadan kesinlikle bir işlem yapılmaması gerektiğini belirtin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı